13:53 , 1402/6/11
کد خبر: 000032608
بازدید: 1449
دوربین مرتضی پورصمدی برای همیشه خاموش شد

مرتضی پورصمدی فیلمبردار سینما و تلویزیون درگذشت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایونا، بهرام بدخشانی، همکار این سینماگر و یکی از فیلمبرداران سینمای ایران، با تأیید اخبار درگذشت مرتضی پورصمدی، در تاریخ ۱۱ شهریور اعلام کرد که مرتضی پورصمدی در حین کار بر روی سریالی که توسط حامد عنقا کارگردانی می‌شد، به وخامتی مشکوک و بدبیاری در وضعیت جسمانی برخورد کرده و متأسفانه پس از انتقال به بیمارستان، با تمام تلاش‌های پزشکان از دنیا رفت.

به اظهارات وی، مرتضی پورصمدی علائمی نزدیک به یک حمله قلبی داشته است. مرتضی پورصمدی به عنوان یک فیلمبردار سابق و مستندساز در صنعت سینما و تلویزیون ایران شناخته می‌شود و کارهای مستندی معروفی مانند "حوردورق"، "نقش و نقشه برداری"، و مجموعه تلویزیونی "کودکان سرزمین ایران" را به نام خود آورده است.

مرتضی پورصمدی متود ۱۳۳۱ در همدان و فارغ‌التحصیل رشته فیلم‌برداری از مدرسه عالی تلویزیون و سینما بود. او در سه حوزه فیلم‌های مستند، فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی مدیر فیلمبرداری بوده و در برگزاری نمایشگاه عکس نیز دستی بر آتش داشته است. 
فیلم‌های سینمایی گیلانه، دایره زنگی، هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند، هویت، روایت سه‌گانه (اپیزود رخشان بنی‌اعتماد) و یک گزارش واقعی از جمله فیلم‌هایی است که او در فیلمبرداری آن‌ها نقش داشته است. 
همچنین سریال‌های مزد ترس، مدار صفر درجه و حیرانی نیز از جمله سریال‌های تلویزیونی است که تصویربرداری آن‌ها برعهده پورصمدی بود. 
او به واسطه سال‌های فعالیت حرفه‌ای، جوایز مختلفی را در حوزه فیلمبرداری به دست آورد که از آن جمله می‌توان به سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری از بیست و هفتمین جشنواره فجر، جایزه بهترین فیلمبرداری از جشنواره‌های رشد، کودک، سینماحقیقت و... اشاره کرد. 
پورصمدی همچنین نمایشگاه‌های عکس خود را در سوئد، فرانسه، کانادا و... برگزار کرده بود.

زمان مراسم خاکسپاری او متعاقبا اعلام می‌شود.

منبع: ایسنا

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید