12:19 , 1402/6/26
کد خبر: 000033377
بازدید: 1179
دست صرافی آنلاین کلاهبردار رو شد!

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت، از شناسایی و دستگیری یک خانم که در پوشش یک صرافی آنلاین در فضای مجازی به کلاهبرداری از کاربران می‌پرداخت، خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوادث ایونا، سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ، اظهار کرد: یک فرد به پلیس فتا مراجعه کرده و اعلام کرده بود که به منظور انجام معامله سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی، پول خود را به حساب مقابله واریز کرده و پس از انجام تبادل، پاسخی از طرف مقابل دریافت نکرده است.

این مقام انتظامی افزود: شاکی با مدیر این صرافی در اینستاگرام تماس برقرار کرده و توافق کرده بود که در مرحله اول مبلغ دو میلیارد ریال را به حساب صرافی واریز کند تا به ارز مورد نظر تبدیل شود و به حساب فروشنده در کشور مقصد حواله شود، اما پس از واریز وجه، دیگر جوابی از مقابل دریافت نکرده است.

وی افزود: کارشناسان سایبری پلیس فتا اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و با پیگیری‌های اولیه مشخص شد مجرم که یک خانم جوان است با جعل عنوان یک صرافی معتبر در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری می‌کند.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به افزایش تعداد شکات به بیش از ۱۲ نفر عنوان کرد: پس از تحقیقات تکمیلی متهم در فضای مجازی شناسایی و پس از تشریفات قضائی در یکی از مناطق حوالی تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

این مقام مسئول اظهار داشت: این مجرمین سایبری بعد از حضور در پلیس فتا بزه انتسابی را انکار کردند اما پس از رو به رو شدن با شکات و مشاهده مستندات پرونده لب به اعتراف گشودند و به کلاهبرداری از ۱۲ نفر با این روش به مبلغ حدود ده میلیارد ریال اقرار کردند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: هویت‌ها در فضای مجازی می‌تواند دروغین و جعلی باشد پس تحت هیچ شرایطی به هویت‌ها، فروشگاه‌های مجازی نامعتبر، صرافی‌های آنلاین و افراد ناشناس اعتماد نکنید و نقل و انتقال‌های مالی خود را از طریق مراجع قانونی و دارای مجوز از بانک مرکزی انجام دهید و هر گونه مورد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir با ما در میان بگذارید.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید