12:02 , 1402/3/4
کد خبر: 000025358
بازدید: 1209

دبیر شورای امنیت کشور:

در صورت نیاز قطع اینترنت را در زمان برگزاری کنکور مصوب می کنیم

میراحمدی بیان کرد: سلامت آزمون سراسری مهم است و اینکه همه دستگاه‌های کشور خودشان را مسئول بدانند یک تکلیف است و تعطیل ناپذیر است.

به گزارش خبرنگار آموزش ایونا، سیدمجید میراحمدی، معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در نشست تبیین ابعاد اجرایی و حفاظتی نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ بیان کرد: «آزمون سراسری یک مقطع حساس و سرنوشت ساز برای داوطلبان و خانواده های آنهاست. اگر یک میلیون نفر برای کنکوری داریم اما مجموع افرادی که دغدغه آزمون دارند در روستاها و شهرها چند میلیون نفر است.»

وی افزود: «کیفیت، سلامت، انضباط و امنیت رخداد آزمون از شاخصه های کارآمدی نظام است. اگر نظام مقدس جمهوری اسلامی این رخداد را با امنیت و سلامت و استانداردهای لازم برگزار کند، جلوه ای از جلوه های کارآمدی و توانمندی امنیتی و انتظامی کشور است.برعکس آن اگر خدشه ای بوجود بیاید نه تنها برای جامعه رخداد نامبارک است نتیجه آن کاهش سرمایه اجتماعی برای نظام است.»

خبر تازه از معلمِ قائمشهری+ فیلم

میر احمدی ادامه داد: «بنابراین سلامت آزمون سراسری مهم است و اینکه همه دستگاه های کشور خودشان را مسئول بدانند یک تکلیف است و تعطیل ناپذیر است. وقتی وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش درخواستی مبنی بر تهیه دستورالعمل ویژه آزمون ها در شورای امنیت کشور مطرح کردند مورد استقبال واقع شد و این دستورالعمل تهیه شد.»

دبیر شورای امنیت کشور همچنین گفت: «در این دستورالعمل تکالیفی برای دستگاه های کشور مشخص شد. این دستورالعمل سال گذشته برای اولین بار اجرا شد و یکی از سالم ترین و بی نظیرترین کنکورها از نظر اینکه اتفاق نامبارکی و تقلبی رخ دهد، برگزار شد.سازمان سنجش به این موضوع بسنده نکرده است و تلاش کرده است که تغییرات اساسی متناسب با شرایط ایجاد کند. اتفاقات بزرگی که رخ خواهد داد بسیار خوب است و ما آمادگی کمک به سنجش برای اجرای تغییرات آزمون را داریم.»

معاون وزیر کشور درباره امنیت و سلامت آزمون سراسری تصریح کرد: « امنیت آزمون مساله ساده ای نیست و ما درباره خواسته های مسئولان سنجش درباره اینکه چه اقدامات لازمی و مکملی برای امنیت آزمون نیاز باشد را بررسی می کنیم.»

وی گفت: « از جمله مواردی که این روزها هم به آن پرداخته شده مساله قطع اینترنت یا عدم قطع اینترنت در زمان برگزاری آزمون سراسری است. آنچه که برای ما مهم است حقوق داوطلبان و ملت که درگیر این مساله هستند، است. حقی که حاکمیت تکلیف دارد رعایت شود و تضییع صورت نگیرد، باید با این نگاه آنچه لازم است انجام دهیم.»

دبیر شورای امنیت کشور بیان کرد: «در موضوع اینترنت هم مسئولان وزارت علوم، هم مسئولان وزارت ارتباطات و سایر مسئولان بر این باور هستند که همانطور که سلامت و امنیت آزمون حق مردم است و حاکمیت باید این حق را تضمین کند، بهره مندی از اینترنت و استمرار این بهره مندی هم از حقوق مردم است. کسی به دنبال محدودیت در این حق نیست.»

وی افزود: «اما در موضوع مهم تر و ارجح بودن این مساله و اینکه آیا شیوه های دیگری برای این موضوع امکان پذیر است یا خیر، یا اینکه محدودیت های زمانی باشد، همه اعتقاد دارند که موضوع ارجح تر مهم تر است‌»

میراحمدی در ادامه گفت: «چنانچه خواسته های مسئولان سنجش برآورده نشد و نگرانی برای امنیت آزمون بوجود آمد ما مجبور هستیم تصمیماتی را برای محدودیت اینترنت در زمان برگزاری آزمون اعمال کنیم. اگر لازم شد و بررسی ها به این نتیجه رسید در جلسات مربوطه تصویب خواهد شد و به اطلاع مردم می رسد.اگر به این نتیجه برسیم که بدون قطع اینترنت می توان امنیت کنکور را برقرار کرد همه از آن استقبال می کنیم.ما برای کمک به سنجش برای برگزاری آزمون سراسری در امنیت و سلامت و کیفیت کامل آمادگی داریم.» 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید