14:53 , 1402/3/4
کد خبر: 000025373
بازدید: 1343
درخواست‌های جنجالی آبی‌ها؛ استفاده از فغانی یا داور خارجی در دربی

ریکاردو سا پینتو سرمربی استقلال در نشست خبری بعد از دیدار با نساجی مازندران، موضع متفاوتی نسبت به شاگردانش درباره داور مسابقه فینال جام حذفی گرفت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا، استقلال شب گذشته موفق شد در یک دیدار یک‌طرفه و پرگل با نتیجه 4 بر صفر از سد نساجی مازندران بگذرد؛ برد پرگلی که شاگردان ریکاردو سا پینتو را به مرحله فینال جام حذفی رساند و حالا آبی‌ها برای رسیدن به قهرمانی در این رقابت‌ها تنها یک مسابقه دیگر را در پیش دارند. دیداری که روز که چهارشنبه دهم خردادماه قرار است برگزار شود و شاگردان سا پینتو باید در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف برنده دیدار تیم‌های هوادار و پرسپولیس بروند.

استقلالی‌ها که در فتح سوپرجام موفق بودند اما نتوانستند در لیگ برتر به عنوان قهرمانی برسند و در رقابتی تنگاتنگ با پرسپولیس و سپاهان در قامت تیم سوم جدول فصل را به پایان بردند، حالا در سودای کسب عنوان قهرمانی جام حذفی هستند تا بتوانند با دو جام فصل را به پایان ببرند و حضورشان در سوپرجام فصل آینده را هم مسجل کنند. در این میان یکی از درخواست‌های جنجالی آبی‌ها پیش از فینال جام حذفی، اعتماد کمیته داوران به داور خارجی و یا دعوت از علیرضا فغانی است.

خسرو حیدری مربی استقلال بعد از آنکه آبی‌ها در دربی پایتخت شکست خوردند برای اولین‌بار این بحث را مطرح کرد که در فینال جام حذفی باید از داور خارجی استفاده شود که در پاسخ خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران مدعی شد که این اتفاق رخ نخواهد داد و داور مسابقه فینال جام حذفی حتما ایرانی خواهد بود. با گذشت حدود یک ماه از این اظهارات، حالا شب گذشته استقلالی‌ها دوباره علیه عملکرد داوران موضع گرفته و خواستار دقت بیشتر در زمینه انتخاب داور مسابقه فینال جام حذفی هستند.

داور خارجی و یا «فغانی»، موضع مشترک آبی‌ها

عارف غلامی مدافع استقلال در میکسدزون ورزشگاه آزادی بعد از صحبت‌های جنجالی خود درباره مشکلات استقلال، درباره مشکلات داوری توضیح داد: «سال گذشته با نساجی در نیمه‌نهایی بودیم، ولی با آن مشکلات داوری مواجه شدیم و نتوانستیم صعود کنیم. ان‌شاءالله این دفعه اشتباه داوری در فینال نباشد. دوستان چیزی را که برای خودشان می‌پسندند، برای بازیکنان نمی‌پسندند. سهمیه بازیکن خارجی را هفت نفر کرده‌اند تا کیفیت لیگ بالا برود، اما کیفیت داوری‌ها مهم نیست. این مسئله با وجود آن است که خودشان به مشکلات داوری اعتراف کردند».

مهدی قایدی ستاره ریزنقش و خوش‌تکنیک آبی‌ها هم با درخواست از کمیته داوران گفت: «از کمیته داوران اگر ناراحت نمی‌شوند یک خواهشی دارم. یا داور خارجی بیاورید یا یک نفری را بگذارید که بی‌طرف باشد. مدنظر من علیرضا فغانی است یا داور خارجی بیاورید. ما امسال از داوری خیلی ضرر کردیم و امیدوارم این نکات بررسی شود».

آرش رضاوند هافبک خلاق استقلال هم در واکنش به سوال خبرنگاران درباره داور مسابقه فینال جام حذفی پاسخ داد: «قطعا خارجی باشد! فوتبال عربستان را هم نگاه کنید. همه داوران‌مان خوب و عزیز هستند ولی بازی وقتی حساس می‌شود قطعا باید این کار را کنند و اگر یک درصد نمی‌توانند، از آقای فغانی خواهش کنند که در فینال داوری کند».

من فقط یک داور منصف را می‌خواهم!

ریکاردو سا پینتو سرمربی استقلال در نشست خبری بعد از دیدار با نساجی مازندران، موضع متفاوتی نسبت به شاگردانش درباره داور مسابقه فینال جام حذفی گرفت و بدون آنکه اسمی را مطرح کند، گفت: «من ترجیح می‌دهم که داور درجه یک و باکیفیت انتخاب شود. داوری جدی و منصف که باتجربه باشد و استحقاق قضاوت در فینال را داشته باشد و این بازی خیلی مهم را مدیریت کند. اگر ما در فینال ببازیم، بخاطر اینکه تیم حریف بهتر از ما بوده مشکلی نداریم و به آن‌ها می‌گویم مبارکتان باشد».

سا پینتو با اشاره به مشکلات داوری ابراز امیدواری کرد که تیم داوری در مسابقه فینال موفق باشد و گفت: «با همه احترامی که به همه تیم‌ها و مربیان می‌گذارم، ولی من نظر خودم را داشتم، بدون اینکه بخواهم سر سوزنی به کسی بی‌احترامی کنم. این چیزی است که دیده‌ام، امیدوارم 3 تیم فوق‌العاده در فینال داشته باشیم».

بیشتر بخوانید: ۸ پرسپولیسی در آستانه محرومیت از دربی احتمالی

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید