10:33 , 1403/4/18
کد خبر: 000056826
بازدید: 1140
درخشش بازیکنان سیاه‌پوست تیم ملی انگلیس در ضربات پنالتی

پل الیوت: درخشش بازیکنان سیاه‌پوست در پنالتی‌ها، گامی در جهت شکست نژادپرستی

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا به نقل از ورزش سه ,در بازی تیم ملی انگلیس در مقابل سوئیس که با تساوی ۱-۱ به ضربات پنالتی کشیده شد، سه‌شیرها موفق شدند با گل کردن همه پنالتی‌هایشان، به مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات صعود کنند.

در این بازی کول پالمر که از خانواده‌ای اصالتا رنگین‌پوست است، پنالتی‌اش را تبدیل به گل کرد و پس از او، جود بلینگام، بوکایو ساکا، ایوان تونی و ترنت الکساندر آرنولد هم کارشان را به درستی انجام دادند و انگلیس را به مرحله بعدی بردند.

انگلیس

این شرایط با سال ۲۰۲۱ که جیدون سانچو، ساکا و مارکوس راشفورد پنالتی‌هایشان را از دست دادند بسیار متفاوت است و پل الیوت، مدافع سابق چلسی و مشاور فعلی در فوتبال اروپا که خود در دوران بازی بارها با توهین‌های نژادپرستانه مواجه شده نیز از این موضوع ابراز خرسندی کرد.

انگلیس

او گفت: «یورو ۲۰۲۰ برای من یک کابوس بود چون اتفاقاتی که در فینال رخ داد باعث شد خاطرات ناراحت‌کننده‌ای برایم زنده شود. آن بازیکنان سختی زیادی کشیدند و حالا خوشحالم که توانستند آن را جبران کنند.

آنها شجاعت و دلیری بالایی از خود نشان دادند و به همه نژادپرستان گفتند که ما اینجا هستیم، تیم‌مان را به مرحله بالاتر بردیم، حالا بیایید ما را قضاوت کنید. این بازی شکست نژادپرستان بود.»

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید