11:27 , 1403/4/21
کد خبر: 000057592
بازدید: 1138
درام در نیمه‌نهایی: انگلیس با چنگ و دندان به فینال رسید!

کلمبیا با پیروزی ۰-۱ مقابل اروگوئه در دومین بازی نیمه نهایی کوپا آمریکا، موفق شد تا بلیط حضور در فینال این تورنمنت را کسب کرده و بدین ترتیب حریف آرژانتین در این مرحله خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا به نقل از فوتبال برتر، تیم ملی کلمبیا در شرایطی موفق شد تا اروگوئه را شکست داده و روانه فینال شود که با اخراج مونیوز کل نیمه دوم را با ده بازیکن دنبال کرد.

مصاف این دوتیم حاشیه‌ها و جنجال‌های زیادی داشت و با اخراج مونیوز، کلمبیا کل نیمه دوم را با ده بازیکن بازی کرد.بار دیگر درخشش خامس رودریگز که پاس گلی تماشایی را به لرما رساند، در این بازی نیز به چشم می‌آمد.

هر دو تیم بازی را با جدیت آغاز کردند؛ کلمبیا می‌کوشید تا توپ ومیدان را تحت کنترل در بیاورد ولی قادر به خلق موقعیت‌های خطرناک چندانی نبود و تنها ضربه خطرناک آنها ضربه سر دانیل مونیز بود که از کنار دروازه به بیرون رفت.

در نیمه اول، این اروگوئه بود که موقعیت‌های خطرناک بیشتری را خلق می‌کرد ومهاجم لیورپول سه موقعیت خطرناک متوالی را روی دروازه کلمبیا ایجاد کرد. در این نیمه، والورده پاس‌های دقیقی برای هم تیمی‌هایش ارسال می‌کرد و ضربه خود او هم از کنار دروازه به بیرون رفت. البته بنتانکور هم به خوبی خامس رودریگز را مهار کرده بود ولی خامس هم تلاش‌های زیادی می‌کرد تا از بند او رها شود.

با ارسال یک کرنر توسط بازیکن ۱۰ کلمبیا برروی تیرک دوم دروازه، لرما توپ را برای کلمبیا وارد دروازه کرد تا تعداد پاس گل‌های کاپیتان کلمبیا در۵ حضورش در این تورنمنت به عدد شش رسیده و کلمبیا در دقیقه ۳۹ بازی با یک گل از حریفش پیش بیفتد.

البته شادی آنها مدت زمان زیادی دوام نیاورد و در دقیقه ۴۵+۱ بازی، دانیل مونیز به دلیل دریافت کارت زرد دوم به خاطر خطا برروی اوگارته از زمین اخراج شد.

در نیمه دوم، بازی با رویه دیگری دنبال شد و چاشنی خشونت زمین مسابقه را فرا گرفت. در ۱۵ دقیقه اول نیمه دوم، تقریباً خبری از فوتبال نبود و تنها تصاویری که شاهدش بودیم، خطاهای پی در پی و اعتراضات متعدد بازیکنان دو تیم بود.

بعد از برخوردی که میان ماکسی آرائوخو و ریچارد رئوس رخ داد، رئوس مصدوم شد و زمین مسابقه را ترک کرد و در همان صحنه خامس هم به خاطر اعتراض از داور کارت گرفت و سرمربی کلمبیا برای آنکه ستاره‌اش اخراج نشود او را از زمین بیرون کشید و نستور لورنزو را جانشین او کرد.

لوئیز سوارز هم به جای گیرمو وارلا وارد زمین شد تا بلکه اروگوئه‌ای‌ها بتوانند نتیجه را برگردانند. اروگوئه بارها تا یک قدمی به ثمر رساندن گل تساوی پیش رفت و از آن سو سرمربی کلمبیا هم تدابیر دیگری برای جلوگیری از گل خوردن تیمش اندیشید و لورنزو را از زمین بیرون کشید و یری مینا را روانه میدان کرد.

در دقایق پایانی بازی اروگوئه‌ای‌ها برای به ثمر رساندن گل تساوی تلاش‌های زیادی انجام دادند و اوریبه دو بار می‌توانست برای تیمش گلزنی کند که این فرصت‌ها هم از دست رفت. در نهایت کلمبیا با همان یک گل و با چنگ و دندان، توانست حریف قدرتمندش را شکست داده و روانه فینال شود.

این دیدار مملو از حاشیه بود و درگیری بازیکنان اروگوئه با هواداران کلمبیایی هم حسن ختامی بود بر جنجال‌های این مسابقه.

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید