دادفر: واردات خودرو امری انکارناپذیر و حق مردم است
دادفر: واردات خودرو امری انکارناپذیر و حق مردم است

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو تصریح کرد: ممنوعیت واردات خودرو جز اینکه هزینه خانوار را بالا ببرد، محصول دیگری ندارد.

دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در رابطه با طرح واردات خودرو به خبرنگار ایونا گفت: باید دو مطلب توانایی ها و میزان سیاست گذاری دولت با توجه به داشته ها و درآمدها و موضوع تقنینی واردات خودرو را از هم تفکیک کرد.

وی افزود: این طرح در حال قانون گذاری برای نحوه و شکل واردات خودرو به کشور در آینده است و اگر به تائید شورای نگهبان برسد، قانونی شده و به مرحله اجرا خواهد رسید.

دادفر همچنین گفت: ممنوعیت واردات خودرو جز اینکه هزینه خانوار را بالا ببرد، محصول دیگری نواردات دارد و سنگ کمبود دلار را به سینه زدن، بحثی انحرافی است. در کل ۳درصد کل ارزی کشور برای واردات خودرو بوده است. لذا، از نظر آمار و ارقام اینکه با واردات خودرو اقتصاد کشور زیر و رو می شود، پذیرفته نیست.

وی اضافه کرد:  واردات خودرویی که مجلس شورای اسلامی، به عنوان طرح مطرح می کنند، استفاده از ارز با منشاء خارجی است و منشاء خارجی ارز یا ارزهای غیررسمی بنا به گفته مسئولین کشور در دوره های مختلف مانند نماینده تبریز در مجلس که گفته ۳۵هزار دلار یا معاون سابق وزارت اقتصاد عنوان کرده که یک میلیارد دلار و مدیر کل بانک مرکزی نیز رقم ۳۰ میلیارد دلار در خانه های مردم است. لذا دولت اگر فکری نکند، مردم منتظر نمی مانند و به منظور تجارت از کشور خارج می شود و از سویی این سرمایه به شکل لوازم خانگی و تجهیزات قاچاق مجدد وارد کشور می شود.

دادفر در پایان گفت: نیاز کشور به واردات خودرو وجود دارد و امری انکارناپذیر و حق مردم است، مردم به اندازه کافی با خرید محصولات بی کیفیت با قیمت بالاتر از آنچکه هست، حمایت می کنند.

 

سیده ایمان مسئله گو

پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز-ایونا