22:48 , 1402/8/28
کد خبر: 000036485
بازدید: 1165
خسارت سنگین فیلترینگ به کاربران ایرانی

ظاهرا براساس تغییراتی که از روز جمعه روی ساختار فیلترینگ کشور اعمال شده دسترسی به فایل gtm.js در بسیاری از اپراتورهای کشور مسدود شده است و این عامل باعث شده است تا تگ منیجر اجرا نشده و ابزارهای مانند گوگل آنالیتیکس که از طریق تگ‌منیجر در اکثر وب‌سایت‌ها اجرا می‌شوند درست کار نکند.

به گزارش خبرنگار فناوری ایونا به نقل از زومیت، از روز جمعه ۲۶ آبان ماه، دسترسی کاربران داخل کشور به سرویس گوگل تگ منیجر با اختلال گسترده همراه شد.

گوگل تگ منیجر ابزار مدیریت تگ است که به وب‌سایت‌ها و برنامه‌های تحت وب این امکان را می‌دهد تا بتوانند تگ‌ها، کدها و اسکریپت‌ها را به صورت مدیریت شده و بدون نیاز به دخالت توسعه‌دهندگان به وب‌سایت خود اضافه کنند.

تغییرات اعمال شده روی ساختار فیلترینگ کشور باعث مسدود شدن دسترسی به فایل gtm.js در بسیاری از اپراتورهای کشور شده است. این محدودیت باعث اجرا نشدن گوگل تگ منیجر و در نتیجه، ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس که از طریق تگ‌منیجر در اکثر وب‌سایت‌ها اجرا می‌شوند، به درستی کار نمی‌کنند.

به نظر می‌رسد که این محدودیت به دلیل تلاش برخی از افراد برای دور زدن فیلترینگ از طریق پروتکل ریلیتی و تگ‌منیجر اعمال شده است. این موضوع ممکن است تأثیرات منفی بر برخی از کسب و کارهای آنلاین داشته باشد. هنوز مشخص نیست که چه تأثیری این محدودیت بر سرویس‌های ایرانی خواهد داشت، اما این موضوع باعث محدود شدن دسترسی به یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین ابزارهای آنلاین دنیا، گوگل تگ منیجر، می‌شود.

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید