11:31 , 1402/6/26
کد خبر: 000033373
بازدید: 1201
خرید از فروشگاه‌های اینترنتی با کالابرگ الکترونیک

در حالی که پنج دهک اول درآمدی تعریف شده است، افراد می‌توانند با خرید ۱۱ قلم کالای اساسی از بیش از ۱۲۲ هزار فروشگاه متصل به طرح کالابرگ الکترونیک، از امتیاز تشویقی بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایونا، این امتیاز تشویقی تازه‌ترین تصمیم وزارت رفاه است و امکان خرید آنلاین از فروشگاه‌های همکار را نیز بوجود می‌آورد. روز گذشته، علیرضا عسگریان، معاون وزارت کار و رفاه اجتماعی، از امکان خرید اعتباری با استفاده از کالابرگ الکترونیک خبر داد و اظهار کرد: "در فروشگاه‌های آنلاین که به وزارت تعاون وصل هستند و در پورتال خود اعلام خواهیم کرد، افراد می‌توانند خریدهای اینترنتی خود را انجام دهند."

وی افزود که مشمولان می‌توانند محصولات مورد نظر خود را در سبد خرید ذخیره کرده و پس از نهایی شدن فرآیند خرید، از آنها سوال خواهد شد که آیا از اعتبار خود استفاده کنند یا خیر؟ در صورت تأیید، فرآیند خرید کامل می‌شود و مبلغ مرتبط با سطح یارانه از اعتبار کسر و پرداخت می‌شود.

دهک یک تا پنج درآمدی و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)، مشمول دو امتیاز تشویقی طرح کالابرگ الکترونیک هستند و به عبارتی افراد مذکور در صورتی که مبلغ ۲۰۰ هزار تومان از یارانه‌شان را از میان کالاهای اساسی تعریف شده در طرح کالابرگ الکترونیک، خریداری و مصرف کنند، مشمول دریافت ۱۲۰ هزار تومان یارانه تشویقی خواهند شد. همچنین تورمی که تا پایان سال به‌روی این اقلام ایجاد می‌شود، توسط دولت پوشش داده خواهد شد.

به عبارتی وزارت رفاه در این طرح علاوه بر خرید از میان ۱۲۲ هزار فروشگاه متصل به طرح اقدام به تسهیل در خرید مردم کرده و قرار است امکان خرید از فروشگاه‌های اینترنتی که به وزارت تعاون متصل هستند نیز برای مردم فراهم شود.

منبع: ایسنا

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید