15:40 , 1401/8/30
کد خبر: 000016683
بازدید: 1159
خداحافظی زیدآبادی با سیاست/ به قتل و تجاوز جنسی تهدید شدم/ اگر ممنوع الخروج نبودم ...

احمدزیدآبادی با انتشار مطلبی در فضای مجازی به طور رسمی از فضای سیاست خداحافظی کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایونا، نام احمد زیدآبادی در سیاست و رسانه ایران نامی آشناست و همین چند وقت پیش بود که از وی به همراه اکبر گنجی دعوت شد برای شرکت در مناظره ای با عنوان "معترض نیستم" در دانشگاه شریف حضور یابد.

وی که در صحبت های خود در دانشگاه شریف چنین گفته بود که در موارد بسیاری افراد مورد فحاشی قرار می گیرند و خود او به شخصه از کنار این موارد می گذرد، حال با انتشار مطلبی خطاب به حامد اسماعیلیون چنان مورد توهین و فشار قرار گرفته که به گفته خود مرگ را بر هموطنی چنین افرادی ترجیح می دهد.

در متن یادداشت خداحافظی این سیاستمدار که با عنوان "لحظه خداحافظی" در کانال تلگرامی او منتشر شده، آمده است: « مطلبی که خطاب به حامد اسماعیلیون نوشتم، مرا نسبت به آیندۀ این کشور از هر جهت روشن کرد؛ گرچه پیش از آن هم، برایم کم و بیش روشن بود.

از فحاشی چارپاداری تا تهدید به قتل و تجاوزِ جنسی، بخشی از واکنش افرادی بود که در فضای مجازی و غیرمجازی به حمایت از آقای اسماعیلیون نثارم کردند. 

من این سرزمین را سرزمین عطار و سنایی و مولوی و خیام و حافظ و سعدی می‌دانستم. هرگز فکر نمی‌کردم بخشی از مردم این سرزمین روزی به این نقطه برسند.

حالا که رسیده‌اند، دیگر جای حضور من نیست. به هر حال، من هم از پوست و گوشت و خون و عصب ساخته شده‌ام. فشارها از همه سوست و من چنان تنها و غریب مانده‌ام که مرگ را بر هموطنی با چنین افرادی ترجیح می‌دهم. 

این لحظه، لحظۀ خداحافظی من با سیاستی است که می‌خواهد با این شیوه و روش پیش برود. من این صحنه را ترک می‌کنم، چون هیچ رگی در وجودم با آن سنخیت ندارد و با سرتاسرش بیگانه‌ام. 

از این به بعد، بر نوشتن کتاب‌هایم متمرکر می‌شوم و در این کانال نیز فقط در بارۀ تاریخ و امور انتزاعی می‌نویسم و کلامی از آنچه در این کشور می‌گذرد و خواهد گذشت، نخواهم نوشت. این تصمیم برگشت‌ناپذیر است. 

اگر ممنوع‌الخروج نبودم و پاسپورت داشتم، برای مدتی به یاد دوران شکوفایی فرهنگ ایران، به سمرقند یا بخارا می‌رفتم و یا راهی عراق می‌شدم و به یادِ لحظه‌های غربت و مظلومیت علی در جوار مسجد کوفه ساکن می‌شدم.

با این همه، من عاشق وطنم هستم. برایش دعای خیر می‌کنم و این تنها کاری است که فعلاً از دستم برمی‌آید.»

           

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار