15:18 , 1402/3/4
کد خبر: 000025376
بازدید: 1286
خداحافظی اینیستا با باشگاه ژاپنی در نیمه راه

باشگاه ژاپنی در بیانیه‌ای جدایی اینیستا را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا، «آندرس اینیستا» ستاره پیشین بارسلونا و تیم ملی اسپانیا در میانه فصل جاری لیگ ژاپن، تیم ویسل کوبه را ترک می‌کند.

اینیستا که این ماه ۳۹ ساله می‌شود، در سال ۲۰۱۸ و پس از یک دوره طولانی درخشان در تیم بارسلونا که با کسب ۳۰ جام همراه بود، به ویسل کوبه پیوست.

نابغه بارسایی‌ها با گل خود، باعث قهرمانی اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی شد و همراه با لاروخا ۲ بار پیاپی فاتح جام ملت‌های اروپا شده بود.

باشگاه ژاپنی در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما با کمال ناراحتی اعمال می‌کنیم که آندرس اینیستا از باشگاه ما جدا خواهد شد. پس از پنج سال حضور در ویسل کوبه، ما از صمیم قلب از او تشکر می‌کنیم.

هافبک اسپانیایی قرار است اول جولای (دهم تیر) ویسل کوبه را ترک کند. این تیم هم‌اکنون و در پایان هفته چهاردهم لیگ ژاپن، با سه امتیاز اختلاف نسبت به تیم یوکوهاما، صدرنشین جِی لیگ است.

اینسیتا ۱۳۳ بار با لباس ویسل کوبه به میدان رفته است و در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به ترتیب قهرمان جام امپراتوری و سوپر جام ژاپن شد.

ستاره پیشین بارسلونا پس از بیانیه باشگاه ویسل کوبه و در پاسخ به این سوال که آیا می‌خواهد به فوتبال حرفه‌ای ادامه دهد یا خیر گفت: من می‌خواهم به فوتبال بازی کردن ادامه دهم. من احساس می‌کنم هنوز توانایی بازی کردن دارم.

اینیستا در کنفرانس خبری احساسی خود، از این تیم ژاپنی، هواداران و هم تیمی‌هایش تشکر کرد و گفت: از روز اولی که پای به این باشگاه گذاشتم، مورد احترام بودم.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته پیشنهادهایی از باشگاه‌های منطقه خلیج فارس برای اینیستا رسیده اما نام این باشگاه‌ها هنوز مشخص نیست.

بیشتر بخوانید: آرزوی هواداران عربستانی برای مسلمان شدن رونالدو

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید