خانواده

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرد؛

بنابر اعلام مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی؛

مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر خبر داد؛

آخرین اخبار

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: برخی از کارفرمایان به طور نادرست هزینه حق بیمه را به عهده کارگران می‌گذارند و از آنان می‌خواهند خودشان بیمه خود را تامین کنند.

صندوق بازنشستگی کشوری، که از اوایل مردادماه به همراه برنامه اصلی قرارداد جبران هزینه خسارت درمان در حال اجرا بود، ثبت‌نام در طرح اختیاری به نام "جبران هزینه خسارت درمان" را با سرانه ۲۰۵ هزار تومان برای هر بیمه‌شده آغاز کرد.

وزارت امور داخلی ژاپن به تازگی اعلام کرده است که در این کشور، هر ۱۰ نفر، یک نفر به سن ۸۰ سال یا بیشتر رسیده است. این آمار جالب را وزارتخانه مذکور یک روز پیش از تعطیل ملی معروف به "روز احترام به سالمندان" در ژاپن منتشر کرده است.

در حالی که پنج دهک اول درآمدی تعریف شده است، افراد می‌توانند با خرید ۱۱ قلم کالای اساسی از بیش از ۱۲۲ هزار فروشگاه متصل به طرح کالابرگ الکترونیک، از امتیاز تشویقی بهره‌مند شوند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد که از اول مهرماه، مبلغ ۲۰ میلیون تومان به حساب ۴۰ هزار بازنشسته و مستمری‌بگیری که در قرعه‌کشی برگزیده شده‌اند، واریز شده است. او افزود که روز گذشته پیامکی به برگزیدگان این دوره از ثبت‌نام ارسال شده است.

در موارد مختلف، علائم متعددی وجود دارند که ممکن است نشان‌دهنده این باشد که فردی از طریق رسانه‌های اجتماعی، برنامه‌های دوستیابی یا هر شکل دیگری از فناوری خیانت می‌کند.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرد؛

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرده است که رویکرد اصلی این سازمان به توسعه خدمات غیرحضوری و هوشمندسازی تأمین‌اجتماعی متمرکز شده است. او اظهار داشته که بر اساس برخی برآوردها، بیش از ۵ میلیون نفر شاغل در حوزه مشاغل آنلاین بدون بیمه فعالیت می‌کنند، و کارگزاری‌ها می‌توانند به وارد کردن بخشی از این تعداد به سیستم تأمین‌اجتماعی کمک کنند.

مدیر کل پیشگیری از معلولیت‌ها و یکپارچگی اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، اعلام کرد که در سال جاری، ۱۴۳۹ مجوز استخدامی به افراد معلول اختصاص یافته است.

بنابر اعلام مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی؛

موسوی گفت: بزرگترین بدهی نظام بانکی توسط تامین‌اجتماعی با کمک دولت تسویه شد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری باتشریح عملکرد دولت سیزدهم در حوزه زنان اعلام کرد که منتظریم لایحه "امنیت زنان" به صحن مجلس آید.

مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اعلام کرد که اخبار بازداشت چند نفر از مدیران این ستاد به دلیل تخلفات مرتبط با سوءاستفاده از اطلاعات در معاملات پتروشیمی را تکذیب می‌کند.

مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر خبر داد؛

مدیر عامل سازمان بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، به منظور افزایش ۲۰ درصدی مستمری در سال ۱۴۰۲، اعلام کرد که معوقات پنج ماهه امسال به همراه مستمری مردادماه به حساب افراد تحت پوشش واریز خواهد شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اعلام کرد که در بودجه سال ۱۴۰۲ تصمیم گرفته شده به خانواده‌هایی که دارای چهار قلو به بالا هستند، مسکن رایگان اختصاص داده شود.

از امروز، ثبت‌نام غیرحضوری برای درخواست‌دهندگان وام به مبلغ ۲۰ میلیون تومان برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی آغاز شده است. این ثبت‌نام برای مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

طی ۲ تا ۳ ماه آینده؛

معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که این وزارتخانه آمادگی دارد تا در طی ۲ تا ۳ ماه آینده، دهک‌بندی خانوارها را به روزرسانی کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: برای اصلاح مسائل فرهنگی، به فرهنگ سازی نیاز داریم که همراه با مهارت آموزی، آموزش و ایجاد انگیزه در طول زمان، انجام شود. برای مواجهه با جنگ نرم، باید مردم احساس تکلیف کرده و به میدان وارد شوند تا نتیجه مطلوبی به دست آوریم.

تا عصر امروز؛

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، خبر پرداخت وام ضروری ۳۰میلیون تومانی به واجدین شرایط را تا عصر امروز (سه شنبه) اعلام کرد.

در سه سال اخیر؛

به دلیل آمار نگران‌کننده و ناپدید شدن زنان در هند، دلایل مختلفی برای این مسئله مطرح شده است. بسیاری از فعالان حقوق زنان، اقدامات دولتی برای مقابله با این پدیده را ناکافی می‌دانند.

گزارشی که توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تهیه شده به نگرش مردم درباره صندوق‌های بازنشستگی و اصلاحات مختلف آن پرداخته است.

با ابلاغ قانون «الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» از این پس افرادی که سربازی نرفته اند نیز می‌توانند همانند سایرین وام ازدواج و فرزندآوری دریافت کنند.