17:27 , 1401/11/5
کد خبر: 000019262
بازدید: 1266
خاصیت های بارز عرق کاسنی چیست؟ +مقدار و طریقه مصرف و عوارض جانبی برای بدن

عرق کاسنی می تواند درمان بسیاری از بیماری های شایع در آقایان و بانوان باشد. در ادامه مطلب می توانید موارد مهم درباره عرق کاسنی را مطالعه کنید.

طب سنتی ایرانی بیش از هزاران سال قدمت دارد و در این طب برخی از مشکلات جسمی و روحی به کمک داروهای غیرشیمیایی و طبی کاملا قابل درمان می باشد، حتی در کتب به جای مانده از حکیم بزرگ ابو علی سینا نیز بارها به خواص شگفت انگیز داروهای گیاهی و ویژگی های آن ها اشاره شده است. از گذشته تاکنون از عرق های گیاهان طبی و ارگانیک همیشه استفاده می کردند و یکی از نمونه های محبوب که همیشه مورد توجه مصرف کنندگان در این زمینه بوده و تقاضا برای خرید آن در بازار بسیار زیاد است، عرق کاسنی درجه یک و باکیفیت می باشد. این عرق درمان بیش از هزاران مشکل پوستی، جسمی و حتی روحی و روانی است و به همین علت همیشه جزء نمونه های پرفروش بازار می باشد. این محصول به قدری ارزش غذایی بالایی دارد، که مورد تایید پزشکان طب سنتی سراسر جهان همیشه می باشد.

خاصیت عرق کاسنی چیست؟

این عرق از دو گیاه طبی و پر از خاصیت چوبی و علفی شکل به روش تقطیر تولید می شود و همچنین میزان ناخالصی آن بسیار کم می باشد و به همین علت بیشتر در بازار شناخته شده است و رنگ اصلی آن تقریبا کدر می باشد و بوی مخصوص به خود را دارد، یکی از پزشکان بزرگ در زمینه طب سنتی پس از بررسی های فراوان به این نکته پی برد، که عرق کاسنی به نسبت نمونه های دیگر خاصیت درمانی و ویتامین های بیشتری دارد و می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن برخی از بیماری های رایج و خطرناک امروزی را درمان کند. نکته مهمی که باعث تفاوت عرق کاسنی با دیگر نمونه ها می شود، میزان ویتامین و مواد معدنی موجود در آن است و به همین علت برای درمان بسیاری از بیماری های رایج مورد استفاده قرار می گیرد و حتی برخی از بیماری های مزمن را به صورت ۱۰۰ درصدی می تواند درمان کند.

بیشتر بخوانید: خواص درمانی عرق نعناع

همچنین از ویژگی های بارز این محصول که پس از آزمایش های فراوان به پزشکان ثابت شد، عدم ایجاد هیچ گونه عارضه ای در بدن پس از مصرف به طور مناسب و اصولی می باشد. به عبارتی این محصول خاصیت آلرژیک ندارد و به همین علت بیشتر مورد مصرف قرار می گیرد و تقریبا برای تمامی افراد در گروه های سنی مختلف مناسب می باشد. نکته: مصرف این عرق در کودکان باید کاملا کنترل شده باشد و در مقادیر کمتر و حتی برای سنین زیر ۴ سال اصلا توصیه نمی شود. اگر بخواهیم خاصیت های اصلی عرق کاسنی را بیان کنیم، شامل موارد ذیل می باشد:

از بین بردن آکنه روی پوست صورت و بدن

یکی از عوامل اصلی که خصوصا در جوانی برای همه ما آزار دهنده است، جوش صورت می باشد و بر اثر عوامل مختلفی جوش صورت می تواند ایجاد شود، اما از عوامل اصلی ایجاد کننده آکنه صورت آلودگی های روی پوست و همچنین عدم اکسیژن رسانی به لایه های عمیق پوستی می باشد، شما برای از بین بردن هرگونه آکنه ای ابتدا باید مقداری از عرق کاسنی را در محل هایی که ملتهب هستند، بریزید و سپس به صورت دورانی ماساژ دهید و این کار را چند بار در روز تکرار کنید، بعد از گذشت یک هفته شما نتایج شگفت انگیز این عرق را روی پوست خود مشاهده خواهید کرد. این محصول علاوه بر از بین بردن جوش صورت باعث افزایش شادابی پوست شده و همچنین می تواند لکه های قهوه ای رنگ و سفید رنگ ایجاد شده روی پوست را درمان کند. چون به طور طبیعی باعث افزایش ملانین سازی در پوست می شود، چون یکی از ویژگی های اصلی آن افزایش گردش خون می باشد. برای موارد حادتر که میزان جوش ها و لکه ها بیشتر است، حتما عرق کاسنی را باید در کنار ماساژ صورت میل کنید.

تقویت حافظه کوتاه مدت

یکی از عوامل اصلی بروز آلزایمر و فراموشی از بین رفتن سلول های خاکستری مغز در حافظه کوتاه مدت می باشد و همچنین شما به مرور زمان تحت تاثیر عوامل مختلف می توانید حافظه کوتاه مدت خود را از دست دهید و حتی در سنین پایین تر دچار آلزایمر شوید. عرق کاسنی به طور طبیعی می تواند از بین رفتن سلول های خاکستری مغز در حافظه کوتاه مدت جلوگیری کند و حتی تعداد آن ها را در این ناحیه می تواند افزایش دهد و در افراد میانسال که بیشتر این عارضه امکان دارد، بروز پیدا کند، کاملا توسط پزشکان توصیه می شود.

افزایش انرژی و شادابی در طول روز

شما هر چه قدر در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید، راحت تر می توانید فعالیت های خود را انجام دهید و کمتر احساس خواب آلودگی کنید، عرق کاسنی ارگانیک و طبیعی باعث افزایش تولید هورمون دوپامین در مغز می شود و همچنین باعث شادابی فرد در طول روز شده و حتی باعث می شود، شما در طول روز بیشتر احساس سرحالی کنید و خیلی راحت تر فعالیت های خود را انجام دهید. علت این مسئله ویتامین ها و مواد معدنی موجود در عرق کاسنی می باشد، که به طور طبیعی می تواند ساعات خواب شما را در طول یک شبانه روز نیز تنظیم کند و در افرادی که بیشتر احساس خواب آلودگی می کنند، مثل یک بمب انرژی عمل می کند و با تنظیم ساعات خواب از بروز هرگونه خستگی مفرط و خواب بیش از حد در طول روز جلوگیری کرده و می تواند میزان انرژی شما را در طول روز ۲ برابر بیشتر از حالت عادی کند و به همین علت مورد توجه بسیاری از افرادی که دچار این عارضه هستند، قرار گرفته است.

بهبود عملکرد سیستم گوارشی

عرق کاسنی مانند یک آنتی بیوتیک در دستگاه گوارشی عمل می کند و حتی می تواند تعداد باکتری های مفید روده بزرگ را افزایش دهد و از بروز هرگونه عامل بیماری زا در این ناحیه جلوگیری کند و سلامت جسمی شما را دوباره بازگرداند و به همین علت بیشتر افرادی که دچار بیماری های مزمن دستگاه گوارش مثل سندروم روده تحریک پذیر هستند، بهتر است، این محصول را استفاده کنند، چون حتی هرگونه زخم ایجاد شده در روده و معده را از بین می برد و سلامت دوباره این دو عضو را شما می توانید به دست بیاورید و به همین علت بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته است. عرق کاسنی به راحتی می تواند هرگونه نفخی را از بین ببرد و همچنین اسهال را به طور کامل می تواند درمان کرده و میزان آب از دست رفته بدن در این دوران را می تواند به راحتی جبران کند، به همین علت مورد توجه همگان قرار گرفته است.

تنظیم فرآیند قاعدگی در بانوان

یکی از مشکلات اصلی که بانوان حتما سالی یک بار با آن مواجه می شوند، بهم خوردن سیکل قاعدگی می باشد، که در اثر عوامل مختلفی ایجاد می شود و عامل اصلی بروز این مسئله بهم خوردن عادت ماهیانه و همچنین تغذیه نامناسب و در برخی از موارد استرس و اضطراب می باشد، شما با مصرف عرق کاسنی به طور مداوم سیکل قاعدگی خود را می توانید تنظیم کنید و همچنین احتمال بروز هرگونه کیست در رحم را می توانید به کمترین میزان ممکن برسانید و حتی دردهای ناشی از قاعدگی را می تواند حدود ۴۸ درصد کاهش دهد. این محصول وضعیت رحم را به ایده آل ترین شکل ممکن می رساند و همچنین باعث خارج شدن عفونت از بدن می شود و همچنین از عوامل اصلی افزایش تعداد فولیکول های موثر در بارداری بانوان می باشد و حتی می تواند باعث کاهش تعداد هورمون های مردانه در بدن شود، که از عوامل اصلی بروز هرگونه مشکل در فرآیند قاعدگی افزایش این نوع از هورمون ها در بدن بانوان ها می باشد.

افزایش تعداد اسپرم ها در کیسه بیضه ها

یکی از مشکلات اساسی آقایان که امروزه به دلیل استفاده از مواد غذایی هورمونی بیشتر شایع شده است، کاهش تعداد اسپرم ها و ضعیف شدن آن ها می باشد، به همین علت امروزه آقایان به خاطر این ویژگی عرق کاسنی از آن بیشتر استفاده می کنند و همچنین پس از آزمایشات فراوان با این نکته مواجه شده اند، که عرق کاسنی به راحتی می تواند فعالیت اسپرم ها را نیز بهبود ببخشد و همچنین مورفولوژی آن ها را نیز به راحتی می تواند کنترل کند.

افزایش سیستم ایمنی بدن

یکی از ویژگی های اصلی بدن سالم داشتن مقاومت کافی در برابر میکروب ها و ویروس ها می باشد، که باعث می شود، شما دیگر دچار هیچ گونه بیماری خاصی نشوید و علت این مسئله برخی از مواد تشکیل دهنده عرق کاسنی می باشد، که در افراد میانسال نیز می تواند بیشترین میزان از ایمنی را ایجاد کند و حتی باعث تولید هر چه بیشتر و سریع تر گلبول های سفید در بدن می شود، قطعا پیشگیری بهتر از درمان است و شما با میل کردن این محصول به طور مداوم می توانید بیشترین میزان از ایمنی بدن خود را در هر سنی تجربه کنید.

مقدار و طریقه مصرف عرق کاسنی

حتما این سوال در ذهن شما ایجاد شده است، که چطور و در چه مقداری باید عرق کاسنی را مصرف کرد؟ به طور کلی این محصول به ۳ روش قابل استفاده می باشد و شما با توجه به شرایط جسمی و همچنین انتظاری که از این محصول دارید، می توانید از آن استفاده کنید. به عنوان مثال برای بیماری های پوستی و همچنین برخی از التهابات دانشمندان و پزشکان بر این باور هستند، که استفاده از آن به صورت مالشی و همچنین قرار گرفتن روی پوست بیشتر موثر می باشد، به همین علت یکی از شیوه های رایج استفاده از عرق کاسنی این روش است و همچنین مقداری که شما در هر بار استفاده می کنید متغیر است و می تواند بر حسب مشکل ایجاد شده شما مقدار را کم و یا زیاد کنید. همچنین دیگر روش رایج استفاده از عرق کاسنی میل کردن آن در وعده های گوناگون خصوصا صبح ها قبل از صبحانه و شب ها قبل از خواب می باشد، که بدن میزان جذب بالایی دارد و شما می توانید نتیجه لازم را به راحتی دریافت کنید و به همین علت مصرف آن برای افرادی که دچار مشکلات جسمی و روحی هستند، با روش دوم یعنی میل کردن بیشتر توصیه می شود.

در روش سوم که بیشتر برای باز کردن مخاط بینی و از بین بردن هرگونه عفونت و ویروسی در قسمت ریه مورد استفاده قرار می گیرد، بخور عرق کاسنی می باشد، در این روش شما مقداری عرق کاسنی را با هر گیاه دارویی دیگری که دوست داشته باشید، ترکیب می کنید و سپس این ترکیب را بخور کرده و نتایج شگفت انگیز آن را مشاهده خواهید کرد، شما با تکرار این بخور می توانید سلامت ریه های خود را به طور کامل به دست بیاورید. حتی هنگام سرما خوردگی این روش باعث درمان گرفتگی بینی و همچنین درمان گرفتگی صدا می شود. به طور کلی عرق کاسنی را شما با توجه به شرایط جسمی خود به هر طریقی که دوست داشته باشید، می توانید استفاده کنید و سلامت جسمی خود را مانند قبل به دست بیاورند.

عوارض مصرف عرق کاسنی

از نظر عمل پزشکی زیاده روی در مصرف هر چیزی می تواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد و شما تحت هرگونه شرایطی حتما باید اعتدال را رعایت کنید و بیشتر از مقدار تعیین شده عرق کاسنی را مصرف نکنید، چون در غیر این صورت با عوارض مختلفی مواجه می شوید، که گاهی اوقات بدن شما را دچار نقص های گوناگونی می کند، همچنین اگر هرگونه بیماری زمینه ای دارید، بهتر است، قبل از مصرف این محصول با پزشک معالج خود در این باره صبحت کنید و از گفته های او استفاده کرده، تا امکان بروز هرگونه عارضه ای را به کمتر از ۵ درصد برسانید. تمامی عوارض ثبت شده از مصرف بیش از حد عرق کاسنی شامل موارد زیر است:

تضعیف سیستم ایمنی بدن

همان طور که مصرف عرق کاسنی در مقدارهای مجاز و دوزهای مناسب باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود، زیاده روی در میل کردن این محصول نیز می تواند سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کند و به مرور زمان تعداد گلبول های سفید را کاهش دهد، به همین علت شما باید در مصرف این محصول به هیچ عنوان نباید زیاده روی کنید، در غیر این صورت با مشکلات گوناگونی که مربوط به سیستم ایمنی بدن هستند، قطعا مواجه خواهید شد و سیر درمانی شما طولانی تر نیز می شود.

مسمومیت و حالت تهوع

یکی از مشکلات اساسی افرادی که بیشتر از مقدارهای تعیین شده عرق کاسنی را میل می کنند، حالت تهوع و ایجاد مسمومیت های گسترده می باشد، که می تواند دستگاه گوارشی شما را تحریک کند و باعث بروز اسهال و استفراغ نیز شده و همچنین در افرادی که معده حساس تری دارند، باعث بروز زخم معده می شود، علت این مسئله ترکیبات متفاوت عرق کاسنی به نسبت دیگر نمونه ها است و همچنین شما پس از درمان مشکل جسمی و روحی خود باید مصرف این محصول را در کوتاه ترین زمان ممکن قطع کنید.

خواب آلودگی و احساس ضعف

عرق کاسنی به طور طبیعی باعث ترشح هورمون های خاصی در مغز مثل دوپامین شده و زیاده روی در مصرف آن باعث می شود، شما در طول روز احساس خستگی کنید و همچنین دچار ضعف بدنی شود، البته این مشکل فقط در افرادی که پس از اتمام دوره درمانی در دوزهای بیشتر محصول را میل می کنند، بروز پیدا کرده و در برخی از افراد با شدت بیشتری بروز پیدا می کند.

التهابات پوستی و کهیر

یکی از واکنش های طبیعی بدن هنگامی که مواد غذایی در مقدار بسیار زیادی دریافت می کند، ایجاد حساسیت پوستی در قسمت های مختلف می باشد، که شما را نسبت به مشکل ایجاد شده و بهم خوردن تعادل در بدن آگاه کند، این التهابات معمولا قرمز رنگ هستند و با خارش همراه می باشند، بهترین راهکار برای از بین بردن این لکه های پوستی مراجعه به پزشک متخصص است، چون در صورت عدم درمان با روش های صحیح پوست شما در آن ناحیه دچار اسکار شده و جای لکه ها روی پوست باقی می ماند.

سردردهای شدید به همراه ضعف جسمی

عرق کاسنی میزان انرژی شما را می تواند بیشتر از هر زمانی کند و عامل اصلی این مسئله افزایش ترشح برخی از هورمون های موجود در بدن می باشد، که اگر بیشتر از مقدار مجاز ترشح شوند، شما دچار سردرد و همچنین ضعف جسمی می شوید، این نوع از سردردها قسمت پیشانی شما را درگیر کرده و گاهی اوقات فرد را دچار ضعف جسمی نیز می کند.

سقط جنین در ماه های اول

جنین شما در هفته های اول باید در شرایط خاصی رشد خود را ادامه دهد، در غیر این صورت شما با مشکلات متفاوتی رو به رو خواهید شد، که یکی از آن ها سقط جنین می باشد، این محصول به طور طبیعی باعث افزایش میزان گردش خون و همچنین باز شدن دهانه رحم می شود، که در دوران بارداری کاملا خطرناک می باشد و باعث سقط جنین در ماه های اولیه می شود. پزشکان طب سنتی به هیچ عنوان در دوران بارداری این نوع از عرق ها را تجویز نمی کنند، چون کوچک ترین عاملی می تواند باعث سقط جنین و یا حتی باعث نقص عضو و آسیب های مغزی آن شود. نکته: اگر مشکوک به بارداری هستید، از مصرف عرق کاسنی به شدت بپرهیزید و پس از اتمام بارداری مثل قبل می توانید عرق کاسنی را میل کنید، همچنین مصرف این محصول برای مادران شیرده نیز توصیه نمی شود.

ایجاد لکه های قهوه ای رنگ روی پوست

یکی دیگر از روش هایی که بدن در هنگام دریافت هرگونه ماده غذایی بیشتر از مقدار تعیین شده از خود نشان می دهد، ایجاد لکه های قهوه ای در اندازه های متفاوت در قسمتی از بدن می باشد، که به مرور زمان اگر شما مقدار مصرف عرق کاسنی را کاهش ندهید، تعداد و اندازه آن ها بیشتر می شود، همچنین عرق کاسنی در طب سنتی با برخی از مواد غذایی تداخل دارد و شما باید به این نکته ظریف توجه کنید، در غیر این صورت امکان بروز لکه ها در بدن خود را افزایش می دهید.

تب و لرز و تاری دید

بدن هر فردی وقتی که برخی از مواد غذایی را بیشتر از ظرفیت خود دریافت می کند، واکنش های گوناگونی را از خود نشان می دهد، که یکی از این واکنش ها تب و لرز در افراد با سنین کمتر می باشد، هنگام مواجه شدن با این عارضه شما باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید، احتمالا میزان مسمومیت شما بیشتر می باشد و هر چه سریع تر درمان باید آغاز شود، در برخی از افراد تب و لرز به همراه تاری دید می باشد، که مطابق با شرایط جسمی هر فردی واکنش ها می توانند تغییر پیدا کنند.

 افزایش رفلاکس های معده

این عرق را اگر شما به طور مداوم مصرف کنید، میزان اسیدی که معده شما ترشح می کند، را افزایش می دهد و به مرور زمان باعث ایجاد رفلاکس در بازه های زمانی متفاوت می شود، به زبان ساده تر معده شما پس از مصرف این محصول ترش می کند و سعی کنید، در این موارد درمان را هر چه سریع تر آغاز کرده، تا به بافت های اصلی معده شما آسیبی وارد نشود.

به طور کلی عرق کاسنی می توانید درمان بسیاری از بیماری های شایع در آقایان و بانوان باشد، ولی شما باید مطابق با شرایط جسمی خود در مقدارهای مناسب و تعیین شده محصول را میل کنید، تا هیچ گونه آسیبی به بدن شما وارد نشود و بتوانید سلامت جسمی خود را به دست بیاورید. حتما این عرق را از مراکز معتبر و اصلی خریداری کنید، چون میزان ناخالصی های برخی از نمونه های موجود در بازار بسیار زیاد است و هیچ گونه خاصیت درمانی ندارند و حتی باعث تشدید برخی از بیماری ها نیز می توانند شوند. توجه به این نکات ظریف می تواند ضامن سلامتی شما باشد و از بروز بسیاری از مسائل و مشکلات در این حوزه به خوبی جلوگیری کند. این عرق را حتما در جای خشک و خنگ نگهداری کنید، تا فاسد نشود و به نکات مهمی که پیرامون مصرف آن وجود دارد، به خوبی دقت کنید، تا دچار هیچ یک از عوارض ذکر شده نشوید. قطعا با مصرف به موقع و همچنین مقدار مناسب می توانید سلامت جسمی خود را به طور ۱۰۰ درصدی به دست بیاورید و همچنین میزان استرس و اضطراب روزانه خود را بسیار کاهش دهید. این محصول معجزه طبیعت و طب سنتی می باشد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار