21:34 , 1403/3/22
کد خبر: 000051065
بازدید: 1206
حکم دادگاه کانادا درباره سقوط هواپیمای اوکراینی اعلام شد! 🇨🇦✈️

دادگاه عالی انتاریو امروز رای داد که هواپیمایی بین‌المللی اوکراین (UIA) از نظر قانونی مسئول پرداخت غرامت کامل به خانواده جانباختگان پرواز PS۷۵۲ این شرکت در ژانویه ۲۰۲۰ است.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجه ایونا به نقل از فرارو، پرواز PS۷۵۲ که حامل شهروندان و مقیمان دائم کانادا بود، در بامداد روز ۸ ژانویه ۲۰۲۰، زمانی که تنش‌های نظامی با ایالات متحده به سرعت در حال افزایش بود، در آسمان تهران مورد هدف قرار گرفت. دادگاه انتاریو شرکت هواپیمایی اوکراین را به دلیل عدم ارزیابی مناسب خطرات ناشی از انجام پرواز از تهران، سهل‌انگار دانست.
 

فارس نوشت: رسانه کانادایی CNW اعلام کرد که دادگاه عالی انتاریو امروز حکم داده است که شرکت هواپیمایی بین المللی اوکراین از نظر قانونی مسئول پرداخت غرامت کامل به بازماندگان حادثه پرواز UIA ۷۵۲ است.

 

این هواپیما حامل تعدادی مسافران اتباع و از جمله کانادا بود که ساعات اولیه بامداد ۸ ژانویه ۲۰۲۰ در مسیرهوایی ایران به اوکراین دچار حادثه شد.

این دادگاه همچنین این شرکت هواپیمایی را مقصر دانسته که در دادن اجازه به پرواز پی اس ۷۵۲ کوتاهی کرده است.

قاضی همچنین به این نتیجه رسیده است که شرکت هواپیمایی اوکراین مراقبت استانداراد را بر اساس قوانین هوایی بین المللی در دادن اجازه پرواز به آن هواپیما کامل رعایت نکرده و بر اساس آخرین اطلاعات موجود ارزیابی ایمنی نکرده است.

حکم قاضی در واقع تاکید بر اهمال شرکت هواپیمایی اوکراین در جلوگیری از پرواز هواپیمایی شب هجدهم دیماه ۱۳۹۸ است.

در حکم ۱۴۱ صفحه‌ای این دادگاه، با وجود اینکه ادعا‌هایی علیه ایران هم وجود دارد، اما شرکت هواپیمایی اوکراین مقصر شناخته شده و مسئول پرداخت غرامت به خانواده‌های جانباختگان است.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید