11:21 , 1401/8/29
کد خبر: 000016649
بازدید: 1146
حمله هوایی ترکیه به کردهای سوریه و عراق

وزارت دفاع ترکیه از حملات هوایی این کشور به پایگاه های شبه نظامیان کرد در عراق و سوریه خبر داد.

به گزارش خبرنگار بین الملل ایونا، این حمله بامداد امروز(یکشنبه، 29 آبان) صورت گرفته و بنا بر اعلام رویترز در قالب آن حزب کارگران کردستان که به پ ک ک معروف است به همراه شبه نظامیان کرد سوریه که تحت عنوان یگان های مدافع خلق (ی پ گ) فعالیت دارند و ترکیه معتقد است آنها هم شاخه ای از پ ک ک محسوب می شوند، مورد حمله قرار گرفته اند.

این در حالی است که روز گذشته نیز نیروهای سوریه دموکراتیک (SDF) که رهبری آنها را کردها برعهده دارند از بمباران دو روستا که آوارگان سوری در آن ساکن بودند توسط هواپیماهای ترکیه خبر دادند. بر این اساس ترکیه تاکنون در قالب سه عملیات، شمال سوریه و شبه نظامیان سوری را مورد حمله قرار داده است.

فرهاد شامی، رئیس مرکز رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک در آخرین ساعات شب گذشته در یک توئیت چنین اعلام کرد که هواپیماهای ترک در حال حمله به شهر کوبانی که تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک است، هستند.

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در این باره گفته است که دلیل این حملات آن است که به نظر می رسد دستور حملات تروریستی صورت گرفته در استانبول از شهر مرزی کوبانی رسیده است.

وزارت دفاع ترکیه نیز این حملات را در راستای دفاع از حق خود اعلام کرده و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نیز اعلام کرده بود که ترکیه می تواند عملیات دیگری را نیز علیه کردهای سوریه طراحی کند.

بر این اساس ترکیه شبه نظامیان کرد را عاملان انفجار تروریستی استانبول می داند. این در حالیست که تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته و گروه های کرد نیز از پذیرش مسئولیت انجام آن سر باز زده اند.

بیشتر بخوانید: 6 کشته در انفجار تروریستی استانبول/ هیچ ایرانی کشته نشده

انفجار دوباره در استانبول+فیلم

           

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار