حقوقی و قضایی

آخرین اخبار

دلیل این اقدام قضایی چه بوده است؟ آیا پای مسائل سیاسی در میان است؟

ساعت کاری دفاتر خدمات قضایی و وظایف و هزینه دفاتر خدمات قضایی را در این مطلب می خوانید.

در حالی که سخنگوی قوه قضاییه به‌صورت رسمی موضوع سرقت فرش‌های کاخ سعدآباد را تکذیب کرد؛ اما ساعاتی بعد ریاست‌جمهوری باز هم سرقت این فرش‌ها را مورد تأکید قرار داد و اعلام کرد: متهمان پرونده سرقت فرش‌های نفیس کاخ سعدآباد بازجویی شده‌اند!

«مطابق گزارش ارائه شده کابران و افراد بسیاری در ایران از بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌کنند که بسیاری از آنان به فرآیند و قواعد ثبت و انتخاب صرافی و تشکیل کیف پول و نحوه معاملات آگاهی لازم را ندارند و با این همه به‌دنبال دستیابی به رمز ارز‌ها از طریق غیر متعارف هستند.»

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران طی ارسال پیامک هایی به شهروندان درباره عرضه و قیمت گذاری رمز ارزها از جمله نات کوین و همستر کامبت هشدار داد.

مرکز رسانه قوه قضاییه به برخی ادعاها در رابطه با اجرای حکم قطعی دو محکوم پاسخ داد و اعلام کرد: برخوردهای سیاسی برای قوه قضاییه اعتباری ندارد.

معاون دادگستری استان تهران درباره بازی همستر کامبت گفت: مردم باید به این موضوع فکر کنند که آیا با ضربه زدن به یک سامانه می‌توانند کسب درآمد کنند؟

یک وکیل دادگستری از تهدید به قتل خودش توسط قاتل مرحوم جعفر آقایی خبر داد.

سخنگوی قوه قضاییه درباره صدور حکم امیر تتلو گفت: پس از صدور حکم نهایی، اطلاع رسانی لازم داده خواهد شد

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با آخرین وضعیت پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش گفت: پرونده در استان البرز رسیدگی و منجر به صدور حکم بدوی شد. این پرونده دارای چهار متهم است.

محمد خضرنژاد که به دلیل اقدامات مجرمانه به اتهام افساد فی‌الارض به اعدام محکوم شده بود با ابراز ندامت و پشیمانی و تعهد بر حسن رفتار، مشمول عفو شده و با تخفیف مجازات حکم به حبس تبدیل شده است.

نفقه به معنای کمک مالی است که پدر برای پوشش دادن به نیازهای فرزندان خود ارائه می دهد و این وظیفه یکی از مسئولیت های اساسی پدران است. در این مقاله، به بررسی این مفهوم و نحوه محاسبه میزان آن پرداخته خواهیم شد.

دادستانی تهران برای یک مجری بازیگر پرونده قضایی تشکیل داد و به مدیر مسئول یک روزنامه نیز تذکر داد.

دادستانی تهران برای یک مجری، بازیگر به دلیل توهین و هتاکی پرونده قضایی تشکیل داد و به مدیر مسئول یک روزنامه تذکر داد.

کارگردان شیاد که با همدستی یک زن، چهار دختر دانش‌آموز را آزار داده بود برای دومین بار از سوی قضات دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد و همدستش هم ۲۰ سال حبس گرفت.

مشاور املاک متخلف به پرداخت ۱۴ میلیارد جریمه محکوم شد.

شعبه ۱۵ دادگاه کیفری یک استان تهران برای رسیدگی به کیفرخواست متهمان پرونده شرکت خودرویی آذویکو به صورت علنی تشکیل جلسه داد.

خیار در لغت، به معنی اختیار یا اجازه انجام کاری است. در واقع، خیار، حقی است که قانون گذار، برای طرفین قرارداد، در نظر گرفته است که به موجب آن، دارنده خیار، می تواند اقدام به برهم زدن معامله منعقد شده، نماید.

حکم اعدام مردی که به خاطر تجاوز به مرگ محکوم شده است، برای بار دوم متوقف شد.

بنابر اخبار منتشر شده مشخص شد یک نسخه تهرانی هم از فساد سنگین مالی کشف شده است.