«حزب الله» لبنان به جنگ داخلی کشیده نخواهد شد
«حزب الله» لبنان به جنگ داخلی کشیده نخواهد شد

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با اشاره به حوادث اخیر بیروت، گفت: حزب الله به جنگ داخلی کشیده نخواهد شد.

به گزارش گروه خبری نگاه ایرانیان نیوز Ivna، «سید هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب الله به حوادث اخیر در بیروت، پایتخت لبنان واکنش نشان داد. وی گفت: حزب الله به جنگ داخلی کشیده نخواهد شد.

بر اساس این گزارش، رئیس شورای اجرایی حزب الله افزود: کسانی هستند که تلاش می کنند تجربه جنگ داخلی در لبنان را تکرار کنند. با این حال، حزب الله رسماً اعلام می کند که به جنگ داخلی کشیده نخواهد شد.

پیش از این، «حسن فضل الله» نماینده حزب الله در پارلمان لبنان گفته بود: ما تحرکات مسالمت آمیزی را سازماندهی کردیم و ارتش نیز متعهد شده بود که تدابیر مستحکمی را برای حراست از این تحرکات مسالمت آمیز اتخاذ کرده است.

این نماینده حزب الله در پارلمان افزود: آنچه که جنایتکاران در الطیونه انجام دادند، جنایتی است که پیامدهای بسیار بزرگی به دنبال دارد. عادت نداریم خون هایی را که از ما ریخته می شود، روی زمین رها کنیم. ما می دانیم چگونه از خون های ریخته شده دفاع کنیم.

وی اظهار داشت: به گونه ای با جنایت تجاوزکارانه در الطیونه برخورد می کنیم که عاملان این جنایت احساس نکنند که می توانند به رویکرد قلدرمآبانه خود و اقدامات تحریک آمیزشان ادامه دهند. دستگاه های امنیتی متعهد به پیگیری این حادثه شده اند و به ما گفته اند همه چیز آرام است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر