08:59 , 1402/11/24
کد خبر: 000041466
بازدید: 7110
حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی سال ۱۴۰۳

معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرده است که حکم بازنشستگی برای بیش از یکهزار نفر از بازنشستگان سازمان آموزش و پرورش صادر شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از فردا نیوز، معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرده است که حکم بازنشستگی برای بیش از یکهزار نفر از بازنشستگان سازمان آموزش و پرورش صادر شده و در پایان بهمن‌ماه، حقوق بازنشستگی، معوقات و عیدی پایان سال به صورت یکجا به حساب این افراد واریز می‌شود.

رضا فیضی نژاد، معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری، با اشاره به تبصره پنج ماده واحده قانون تشکیل سازمان آموزش و پرورش استثنایی مصوب مجلس شورای اسلامی، بیان کرد که پنج سال خدمت دولتی رضایت‌بخش در سازمان آموزش و پرورش به معادل شش سال محسوب می‌شود. بنابراین، سازمان مذکور مکلف است پس از صدور حکم احتساب یک سال سنوات ارفاقی، کسور بازنشستگی مقرر را براساس حقوق و فوق‌العاده‌های همان حکم محاسبه و به صندوق بازنشستگی کشوری واریز کند.

او افزود: با پیگیری‌های متعدد صندوق بازنشستگی کشوری و واریز کسور مربوطه از سوی سازمان آموزش و پرورش استثنایی، حکم بازنشستگی برای بیش از یکهزار نفر از بازنشستگان مشمول صادر شده است و در پایان بهمن‌ماه جاری، حقوق بازنشستگی، معوقات و عیدی پایان سال این افراد به صورت یک‌جا به حساب‌شان واریز می‌شود.

در ادامه، علی دهقان کیا، رئیس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی، اعلام کرده است که برای بازنشستگان حقوق کمتر از ۹ میلیون تومان در سال آینده پرداخت نخواهد شد. او اظهار داشته که نمایندگان مجلس افزایش مزد ۲۰ درصدی را پذیرفته و تصویب کرده‌اند که برای کشوری‌ها و لشکری‌ها اجرا خواهد شد.

دهقان کیا تاکید کرده است که انتظار از شورای عالی کار این است که برای کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی همین مقادیر تصویب شود؛ در غیر این صورت، این کار تبعیض خواهد بود. او با بیان اینکه فنر تورم رها شده است، تاکید کرده است که مسئولان باید ماده ۴۱ قانون کار و مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی را در تعیین حقوق کارگران و بازنشستگان به صورت دقیق اجرا کنند و به قانون تمکین کنند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید