حادثه تروریستی رخ داده در نطنز را محکوم می‌کنیم
حادثه تروریستی رخ داده در نطنز را محکوم می‌کنیم

جنبش انصارالله یمن با صدور بیانیه‌ای اقدام تروریستی در نطنز را محکوم کرد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، جنبش انصارالله یمن اقدام تروریستی در مجتمع هسته‌ای ایران در نطنز را محکوم کرد.

بر این اساس، دفتر سیاسی جنبش انصارالله با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد اقدام تروریستی در مرکز هسته‌ای نطنز را به شدت محکوم می‌کنیم. این اقدام به صورت بزدلانه صورت گرفت.

این بیانیه می‌افزاید: ما بر حق ایران برای واکنش به این اقدام تروریستی تاکید داریم. این حق مشروع تهران است که برنامه صلح آمیز هسته‌ای خود را ادامه دهد.

انصارالله در پایان تاکید کرد آمریکا با وجود زرادخانه عظیمی از تسلیحات هسته‌ای و به عنوان تنها کشوری در جهان که از این تسلیحات علیه غیرنظامیان استفاده کرده است، و نیز اسرائیل، متحد ننگین واشنگتن، حق ندارند از برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران ابراز نگرانی کنند.

گفتنی است طی روزهای اخیر بر اثر حمله تروریستی به تاسیسات هسته ای نطنز بخشی از این سایت از کار افتاد که طبق وعده مسئولان قرار شد با نصب سانتریفیوژهای جدید این سایت دوباره راه اندازی شود.

سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کشورمان که برای ادامه گفت‌وگو‌ها و نشست کمیسیون مشترک برجام به وین سفر کرده، از آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی از روز چهارشنبه خبر داد و گفت: هزار سانتریفیوژ دیگر با ۵۰ درصد ظرفیت بیشتر به ماشین‌های موجود در نطنز، علاوه بر جایگزینی ماشین‌های صدمه دیده، اضافه می‌شود.

ساعاتی پیش نیز، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم ایران را تایید و اعلام کرد تهران تصمیم خود را به اطلاع این نهاد رسانده است.

جنیفر ساکی، سخنگوی کاخ سفید نیز نسبت به این اقدام ایران واکنش نشان داد و مدعی شد: ما درباره تصمیم تحریک‌آمیز ایران برای افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم نگران هستیم و این تصمیم را جدی می‌گیریم. هدف ما بازگشت به توافق هسته‌ای است.

 

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان