11:50 , 1403/3/20
کد خبر: 000050642
بازدید: 1206
جوانان تراکتور، پرچمدار آینده فوتبال ایران!

تیم‌های لیگ برتری در طول فصل بارها از بازیکنان جوان در ترکیب خود استفاده کردند و به بررسی کامل این موضوع پرداخته‌ایم.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا به نقل از ورزش سه,تعدادی از تیم‌های لیگ برتری در لیگ بیست و سوم دست به جوان‌گرایی زدند و از بازیکنان جوان در ترکیب اصلی خود استفاده کردند، در این بین تیم‌های تراکتور و شمس‌آذر بیشترین سهم را در دقایق بازی دادن به بازیکنان جوان داشته و از لحاظ تعداد دفعات حضور هوادار در صدر این جدول حضور دارند.

تیم فوتبال تراکتور با 5197 دقیقه بازی به بازیکنان زیر 23 سال بیشترین سهم را در این لیست داشته است، سعید کریم‌آذر و مهدی هاشم‌نژاد در این دقایق طولانی نقش ویژه‌ای داشته‌اند.

بعد از آنها تیم فوتبال شمس‌آذر 4983 از بازیکنان زیر 23 سال استفاده کرده است که حسین گودرزی نقش ویژه‌ای در این آمار داشته است، بعد از آنها تیم‌های گل‌گهر، ملوان، سپاهان و پیکان بیشترین سهم را داشته‌اند.

اما از لحاظ تعداد دفعات حضور بازیکنان زیر 23 سال (تعویضی یا در ترکیب اصلی) تیم هوادار بیشترین سهم را دارد و 113 مرتبه از بازیکنان جوان در 30 مسابقه لیگ برتر استفاده کرده است، حضور جوان‌هایی که به عنوان بازیکن تعویضی به ترکیب این تیم در هر مسابقه اضافه شدند نقش زیادی در این موضوع دارد، تراکتور و ذوب آهن در این زمینه رتبه‌های بعدی را در اختیار دارند.
ذوب آهن

اما نکته عجیب در این لیست آمار استقلال در استفاده از بازیکنان زیر 23 سال است، آنها فقط از 4 بازیکن زیر 23 سال (خالدآبادی، تورانیان، زواری، امیرعلی صادقی) با 6 بار حضور و 161 دقیقه زمان حضور در زمین که 90 دقیقه آن برای خالدآبادی در بازی تراکتور است استفاده کرده و الباقی بازیکنان در طول فصل مجموعا 71 دقیقه بازی کردند، آمار تیم استقلال با تیم دیگری که کمترین حضور بازیکنان جوان را داشته است 1506 دقیقه فاصله دارد، مس رفسنجان بعد از استقلال کمترین دقایق حضور بازیکنان جوان را با 1667 دقیقه داشته است.

استقلال

از بین تیم‌های مدعی سپاهان و پرسپولیس آمار نسبتا خوبی داشتند، سپاهان با 76 مرتبه حضور بازیکنان جوان و 4287 دقیقه آمار قابل قبولی دارد، حضور آریا یوسفی، محمدجواد حسین‌نژاد و محمد قربانی در ثبت این آمار موثر است، آنها در مقطعی از فصل ارشیا سرشوق را هم به بازی می‌گرفتند.

سپاهان

پرسپولیسی‌ها هم با 2918 دقیقه و 75 حضور در رتبه بعدی حضور دارند، محمد رفیعی گلر دوم این تیم سهم زیادی در این دقایق دارد و دیگر بازیکنان جوان این تیم محمدمهدی احمدی و محمدمیلاد سورگی با جانشینی در زمین مسابقه این آمار را افزایش دادند.

پرسپوایس

در ادامه جدول نحوه استفاده و شرایط سنی، تعداد و دفعات حضور بازیکنان را مشاهده می‌کنید:

نام تیم، تعداد بازیکنان کل، میانگین سنی، تعداد دفعات حضور بازیکنان جوان، دقایق حضور

جدول

جدول

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید