11:12 , 1402/6/27
کد خبر: 000033449
بازدید: 1121
جعل بهترین آثار نقاشی دنیا با یک ربات

یک ربات جدید با هوش مصنوعی مجهز به توانایی بازتولید آثار هنری و نقاشی‌های هنرمندان با اختلاف بسیار کم نسبت به نسخه اصلی، معرفی شده است.

به گزارش خبرنگار فناوری ایونا، این ربات‌ها یا سیستم‌های خودکاری که برای ایجاد انواع مختلف خلاقیت‌های هنری توسعه می‌یابند، به عنوان "ربات‌های هنری" شناخته می‌شوند. این ربات‌ها با اشکال متعدد و قابلیت‌های گوناگونی طراحی شده‌اند و با استفاده از ترکیب سخت‌افزار و نرم‌افزار، در ایجاد آثار هنری مشارکت می‌کنند.

در این دسته از ماشین‌ها، ربات‌های هنری خاصی وجود دارند که به طور ویژه برای تولید هنرهای بصری از جمله طراحی و نقاشی توسعه داده‌شده‌اند. این ربات‌ها توانایی استفاده از جوهر یا رنگ را برای ایجاد تصاویر بر روی مخزن دارند و از ابزارهایی مانند قلم و قلم‌های رنگی برای ایجاد آثار هنری استفاده می‌کنند.

جعل بهترین آثار نقاشی دنیا با یک ربات

بهتر و سریعتر

یک استارت‌آپ جدید در کانادا به نام "اکریلیک ربوتیکس" (Acrylic Robotics) به تازگی یک ربات با هوش مصنوعی توسعه داده است که به بازتولید آثار هنرمندان می‌پردازد. این شرکت که توسط بنیان‌گذار خود، کلوئی رایان (Chloe Ryan)، تاسیس شده است، از تکنولوژی هوش مصنوعی برای ایجاد این ربات هنری استفاده می‌کند.

کلوئی رایان توضیح می‌دهد که ایده ایجاد این ربات به دلیل تمایل به تسریع و بهبود فرآیند نقاشی به وجود آمد. او می‌افزاید: "من متوجه شدم که اگر بتوانم چنین رباتی را برای خودم بسازم، باید آن را برای همه هنرمندان در دسترس قرار دهم. این زمانی بود که همه چیز در من تغییر کرد و فکر کردم که می‌توانم از این ایده یک شرکت واقعی بسازم."

این ربات‌ها از فناوری‌های یادگیری ماشینی و شبکه‌های عصبی بهره می‌برند تا آثار هنری را تولید کنند. آن‌ها قادر به شناسایی الگوها، دریافت تجربیات از کارهای خود، و ایجاد آثار هنری شبیه به آثار انسانی هستند. در مورد ربات ابداعی کلوئی رایان، این شبکه‌ها برای بازسازی نسخه‌های تقریباً دقیق و مشابه آثار هنری موجود به کار می‌روند. این ربات دارای یک سیستم دیجیتال است که به نقاشان این امکان را می‌دهد تا هر حرکت قلم‌مو را که می‌زنند را دنبال کنند. ارزشمند است که این ربات برای تمامی افراد با لپ‌تاپ یا تبلت، بدون توجه به مکان حضور آن‌ها، قابل دسترسی است.

این ربات، آثار هنری را با تفاوت‌های کوچک از نسخه‌های اصلی تقلید و خلق می‌کند. رایان ادعا می‌کند که این کار به جذابیت آن می‌افزاید.

درجه معینی از نقص

رایان می‌گوید: وقتی برای اولین بار شرکت خود را راه‌اندازی کردم، تصور می‌کردم که باید ۹۹.۹ درصد کمال داشته باشیم وگرنه هنرمندان از ما متنفر خواهند شد. بسیاری از تحقیقاتی که ما انجام دادیم، هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی نشان می‌دهد که هنرمندان می‌خواهند درجه خاصی از نقص وجود داشته باشد.

رایان همچنین اضافه کرد که اگرچه هر قطعه‌ی تقلیدی توسط این ربات نباید کاملاً متفاوت از اثر اصلی به نظر برسد، اما اگر اینطور باشد، مشتریان بالقوه مایلند خیلی بیشتر روی آن سرمایه‌گذاری کنند، زیرا نسبت به چیزی که تولید انبوه شده است، احساس اصالت بیشتری می‌دهد.

رایان می‌گوید همیشه به دلیل نحوه عملکرد رنگ‌ها و قلم‌موها، بی‌نظمی‌های جزئی وجود خواهد داشت، اما این عیوب خیلی واضح یا زیاد نیستند.

وی افزود: ما تضمین کیفیت داریم. ما همچنین گاهی اوقات برخی از آثار ربات را حذف می‌کنیم، چرا که هدف این است که همه آثار آن کاملاً یکسان باشند.

همینطور که پیشرفت‌های جدید در رباتیک و هوش مصنوعی تکامل می‌یابد، ربات‌های هنری تلاقی جالبی از فناوری و خلاقیت را نشان می‌دهند. آنها سؤالات مهمی در مورد تعریف هنر، کارکرد هنرمند و امکانات خلاقیت ماشینی مطرح می‌کنند.

اکنون کار رایان با تولید هنری که تا حدی بازآفرینی یک قطعه‌ی از قبل موجود و تا حدی خلاقیتی جدید و بدیع است، به این پرسش‌ها می‌افزاید.

منبع: آی‌ای

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید