16:36 , 1403/2/25
کد خبر: 000047972
بازدید: 1165
جزییات بازداشت صادق زیباکلام از زبان سخنگوی قوه قضاییه

سخنگوی قوه قضائیه گفت: بازداشت و دستگیری صادق زیباکلام مطابق با قانون بوده و وی محکومیت های قبلی داشته است.

توضیحات قوه قضاییه درباره بازداشت صادق زیباکلام

به گزارش خبرنگار قضایی ایونا به نقل از باغستان نیوز، اصغر جهانگیر در بازدید از شهرک های صنعتی یاسوج و در پاسخ به سوال خبرنگار اظهار کرد: وی سه حکم قطعی داشته و به مرحله اجرا رسیده بود و برای گذارندن دوران محکومیت خود به اجرای احکام مراجعه کردند.در واقع حکم حبس به مرحله اجرا درآمد و هم اکنون یکی از سه حکم قطعی وی اجرایی شده است.

او افزود: حکم وقتی قطعی است که رسیدگی ماهوی بعدی نداشته باشد و قابل اجرا باشد و در واقع حکمی که به هیچ وجه از روش‌های عادی شکایت قابل تجدیدنظر و واخواهی نباشد.

جهانگیر در پاسخ به اینکه می گویند که صادق زیباکلام در مسیر نمایشگاه کتاب دستگیر شده است هم گفت که این موضوع باید بررسی شود.

صادق زیباکلام در پی قطعی شدن برخی احکام پرونده‌های قضایی، روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت برای اجرای احکام صادره وارد زندان شد. زیباکلام با رأی صادره از سوی دادگاه بابت ارتکاب فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و ۲ سال محرومیت فعالیت در احزاب، گروه‌های سیاسی و فضای مجازی محکوم شده بود که این حکم قطعی شده است.

پرونده دوم این فرد که حکم آن نیز قطعی شده است، مربوط به فعالیت تبلیغی علیه نظام در خصوص انتشار مطالب غیر مستند و غیر واقعی است. وی در این پرونده به یک سال حبس محکوم شده است. یکی دیگر از پرونده‌های قضایی زیباکلام که حکم آن قطعی و لازم‌‎الاجرا است نیز مربوط به نشر مطالب خلاف واقع است که وی در این پرونده به ۶ ماه حبس محکوم شد بود که پس از فرجام خواهی در دیوان عالی کشور، این حکم مورد ابرام قرار گرفته است.

اصغر جهانگیر سخنگوی قوه قضاییه صبح امروز از شهرک‌ صنعتی فرودگاه یاسوج بازدید کرد.

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید