12:21 , 1403/4/18
کد خبر: 000056867
بازدید: 1151
جدال در کابینه نتانیاهو؛ زمزمه‌های خیانت به گوش می‌رسد!

رسانه‌های عبری زبان رژیم صهیونیستی در گزارش‌هایی از درگیری لفظی شدید نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر جنگ این رژیم پرده برداشتند.

به گزارش خبرنگار بین الملل ایونا به نقل از تسنیم، رسانه‌های عبری زبان رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کردند، نتانیاهو و گالانت در نشست کابینه با هم درگیری لفظی پیدا کرده و در حالی که گالانت، نتانیاهو را به گروکشی برای پیشبرد قانون عدم الزام خدمت سربازی یهودیان افراطی در مقابل پذیرش توافق مبادله اسرا متهم کرد، نتانیاهو هم به گالانت گفت مدارکی در اختیار دارد که نشان می‌دهد، او به دنبال سرنگونی‌اش است.

یسرائیل هیوم در شماره امروز یک شنبه خود با اشاره به این درگیری نوشت: تنش بین نخست وزیر و وزیر جنگ به نقطه اوج خود رسیده است.

براساس روایت یسرائیل هیوم، نتانیاهو به شدت به گالانت حمله کرده  وی را به دسیسه چینی به همراه مخالفان برای سرنگونی کابینه‌اش متهم کرد.

نتانیاهو در نشست کابینه برای بررسی تمدید خدمت احتیاط گفت: چه کسی به مخالفان حق وتو در رابطه با این تصمیمات می‌دهد، آنها فقط به این دلیل با قانون معافیت خدمت سربازی حریدیم‌ها مخالف هستند که از این طریق بتوانند کابینه ما را سرنگون کنند و با این کار خود باعث توقف روند آزادی ربوده شدگان و ثبت یک شکست برای اسرائیل در جنگ شوند.

در همین راستا پایگاه خبری شبکه 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم در این رابطه نوشت، بعد از سخنان نتانیاهو یوآف گالانت هم به آن واکنش نشان داده و گفت: اینکه نخست وزیر بخواهد با گرو کشی آزادی ربوده شدگان را به عفو حریدیم‌ها از خدمت سربازی مرتبط کند، امری خطرناک و غیر مسئولانه است.

گالانت افزود: در سایه مذاکراتی که برای توافق با حماس برای آزادی گروگان‌ها صورت می‌گیرد، ما در شرایط حساسی قرار داریم، ما نیازمند رسیدن به توافق برای بازگرداندن اسرا هستیم، اما با وجود این شرایط حمله نتانیاهو به من و مقایسه‌ای که در این رابطه انجام داد غیر مسئولانه و خطرناک است.

از سوی دیگر شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از ایهود اولمرت نخست وزیر اسبق این رژیم خبر داد، بنیامین نتانیاهو مترصد سخنرانی خود در کنگره آمریکا است تا بعد از آن روند مذاکرات مبادله اسیران را که در جریان است، منفجر کرده و به شکست بکشاند.

اولمرت در همین راستا بار دیگر خواهان سرنگونی فوری کابینه بنیامین نتانیاهو شد و تاکید کرد، بدون انجام انتخابات، خبری از پایان جنگ نخواهد بود.

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید