14:15 , 1403/2/27
کد خبر: 000048070
بازدید: 1185
جاماندگان سهام عدالت و وراث متوفیان بخوانند

معاون اقتصادی دادستان کل کشور توضیحاتی را درباره وضعیت وراث متوفیان سهام عدالت (دارندگان سهام عدالت)، بیان کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از  دادستانی کل کشور، پیمان نوری معاون اقتصادی دادستان کل کشور درخصوص آخرین وضعیت وراث متوفیان دارنده سهام عدالت، گفت:  به دنبال پیگیری و دستور دادستان کل کشور در زمینه تعیین تکلیف وضعیت وراث متوفیان دارای سهام عدالت از جمله سود تخصیصی به این گروه و نیز تعیین تکلیف بدره (سبد) سهام ایشان، با همکاری مرکز فن آوری قوه قضاییه، شرکت سپرده گذاری مرکزی و با نظارت معاونت حقوقی سازمان بورس اوراق بهادار، موضوعی که مدت‌ها مغفول و معوق باقیمانده بود به نتیجه لازم رسید.

وی اظهار کرد: به نحوی که در مدت کوتاهی وضعیت وراث بیش از یک میلیون متوفی دارنده سهام عدالت تعیین تکلیف شده و الباقی باید وضعیت مالیاتی سهام آنها مطابق مصوبات سال ۱۳۹۹ شورای عالی بورس روشن شود و نیز گروهی از وراث دارنده سهام عدالت که به سامانه‌های مربوطه برای ثبت نام مراجعه نداشته‌اند با هماهنگی‌های صورت گرفته، در صورت رفع مشکل این افراد و نیز مراجعه و ثبت نام سیستمی آن دسته از وراث متوفیان دارنده سهام عدالت که تاکنون اقدامی برای ثبت نام در سامانه‌های مربوطه در این زمینه نداشته اند، به سرانجام خواهد رسید.

معاون اقتصادی دادستان کل کشور ادامه داد: وراث متوفیان دارنده سهام عدالت که ثبت نامی از این بابت تا به حال نداشته‌اند می‌توانند از طریق آدرس csdiran.ir (شرکت سپرده‌گذاری مرکزی) از نحوه ثبت نام مطلع شوند.

با این روش وراث می توانند سود سهام عدالت متوفی را یکجا دریافت کنند

با این روش وراث می توانند سود آن  متوفی را یکجا دریافت کنند دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور آن  درخصوص آخرین جزئیات واریز سود آن  متوفیان برای وراث نکاتی را مطرح کرد.

سود سهام عدالت سال ۱۴۰۲ دو مرحله ای بود که مرحله نخست آن آذرماه و مرحله دوم آن در هفته پایانی اسفند واریز شد. سود آن   در مرحله دوم حدود ۳۰ درصد کمتر از مرحله اول بود. همچنین سود آن  متوفیان هم در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ پرداخت شد. البته سود آن   برخی سهامداران و وراث با مشکل مواجه شد که این افراد باید موضوع را از طرق مختلفی که اعلام شده پیگیری کنند. 

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید