16:46 , 1402/6/28
کد خبر: 000033561
بازدید: 1205

با تصویب در جلسه شورای فرهنگ عمومی صورت گرفت؛

ثبت روز پسر در تقویم رسمی کشور

در نشست اخیر شورای فرهنگ عمومی کشور، پیشنهاد افزودن روز پسر به تقویم عمومی کشور در تاریخ ۱۰ رجب که با سالروز میلاد حضرت امام جواد (ع) مصادف است، تصویب شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایونا، این جلسه، هشتصد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور بود که به ریاست محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، و با دبیری سید مجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی، برگزار شد. در این نشست، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و سایر اعضای شورای فرهنگ عمومی نیز حاضر بودند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست به اهمیت فعالیت شوراهای فرهنگ عمومی در استان‌ها و نقش آنها در زیر نظر گرفتن نماینده ولی فقیه در استان‌ها اشاره کرد. او افزود که در جلسات دولت این موضوع مطرح شده بود که این شوراها باید تحت نظر استانداری‌ها فعالیت کنند، اما به دلیل مخالفت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصمیم به تأسیس شوراهای فرهنگ عمومی تحت نظر نماینده ولی فقیه در استان‌ها گرفته شد.

حجت‌الاسلام حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز از راه‌اندازی و تأسیس قرارگاه کودک و نوجوان در پروژه‌های فرهنگی و شوراهای فرهنگ عمومی استان البرز خبر داد.

حامد علامتی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از اکران پویانمایی «بچه زرنگ» از پنجم مهرماه در سراسر کشور خبر داد.

اعضای شورای فرهنگ عمومی کشور در نشست اخیر خود، پیشنهاد درج روز پسر در ۱۰ رجب مصادف با سالروز میلاد حضرت امام جواد (ع) به تقویم عمومی کشور را تصویب کردند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید