11:20 , 1401/11/5
کد خبر: 000019236
بازدید: 1127

از سوی معاون اول قوه قضاییه انجام شد

تکذیب ماجرای اختلاس 92 هزار میلیاردی

معاون اول قوه قضاییه اختلاس 92 هزار میلیاردی که اخبار آن در گذشته منتشر شده را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار حقوقی ایونا، حجت الاسلام و المسلمین مصدق، معاون اول قوه قضاییه صبح امروز (چهارشنبه، 5 بهمن) در یک نشست خبری اظهار کرد: فرد غیر مسئولی در یک مصاحبه خبر از 92 میلیارد اختلاس در یک شرکت می دهد اما وقتی ما موضوع را بررسی می کنیم می بینیم چنین موضوعی نبوده است. البته تخلفاتی بوده اما رقم آن 92 هزار میلیارد نبوده است.

وی گفت: ما در این زمینه پیگیری هایی انجام داده ایم که گویای آن است که مبلغ تخلف طبق بررسی های ما تا این لحظه حدود کمتر از نصف مبلغ اشاره شده است. حال سئوال این است که چرا عده ای اینگونه در جامعه تشنج ایجاد می کنند آنهم در شرایطی که ایجاد امنیت روانی در جامعه از دستورات و تاکیدات مقام معظم رهبری است.

معاون اول قوه قضاییه در ادامه به شناسایی بیش از 50 مورد فسادزا اشاره و اظهار امیدواری کرد که در عمل شاهد نتایج مثبت این موضوع باشیم.

وی در پاسخ به این سئوال که اگر پرونده مذکور اختلاس حساب نمی شود چه عنوانی باید روی آن گذاشت، تصریح کرد: نمی گویم این پرونده اختلاس نیست بلکه بر روی مبلغ ذکر شده تاکید دارم که این عدد اشتباه است. اینکه چنین پرونده ای اختلاس محسوب می شود یا خیر تشخیصش با قاضی پرونده است. حرف این است افرادی که در جامعه مسئولیت ندارند نباید جامعه را متشنج کنند. باید قاضی در این باره نظر بدهد و بگذاریم جامعه در آرامش باشد.

مصدق همچنین از ایجاد سامانه ای در حوزه معاونت اول قوه قضاییه خبر داده و کارکرد آن را پیگیری پرونده های مهم و ملی دانست.

اختلاس 92 هزار میلیاردی فولاد مبارکه

اما درباره اختلاس 92 هزار میلیاردی باید گفت این موضوع در قالب یک گزارش 300 صفحه ای و بر اساس تحقیق و تفحص صورت گرفته در مجلس از شرکت فولاد مبارکه منتشر شده و طی ماه های گذشته حاشیه های متعددی در جامعه ایجاد کرد. حدود 1200 تخلف در فولاد مبارکه و طی سال های 1397 تا 1400 در این گزارش مورد توجه قرار گرفته و نهادهای بسیاری به عنوان آنهایی که از فولاد مبارکه مبالغی را به عنوان رانت دریافت کرده اند مورد اشاره قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید:

جایزه یک میلیاردی افشای فساد واقعیت دارد؟

نظر آیت الله جوادی آملی درباره قرآن سوزی و مسجدسوزی ها/ نباید آدم های خوب بی عرضه یا بداختلاس ها مسئولیت اجرایی بگیرند

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید