20:11 , 1403/4/20
کد خبر: 000057469
بازدید: 1145
توصیه مهم آیت‌الله جوادی آملی به هیئتی‌ها

حضرت آیت‌الله جوادی آملی، به عزاداران حسینی توصیه کردند که هیچ کس به ویژه نسل نو، بی وضو وارد هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری نشود.

به گزارش خبرنگار مذهبی ایونا به نقل از مرکز خبر حوزه، حضرت آیت‌الله جوادی آملی در مطلبی با عنوان «رهنمودهایی به عزاداران سالار شهیدان سلام الله علیه» توصیه کرده‌اند که «هیچ کس به ویژه نسل نو، بی وضو وارد هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری نشود. پس هنگام وضو چنین نیت کنید: خدایا وضو می‌گیرم تا طیب و طاهر شده و با طهارت وارد عزای امام حسین سلام الله علیه شوم.»

ایشان اظهار کردند: «دو عنصر مبارزه با طاغوت هر عصر و امر به معروف و نهی از منکر و نبرد با استکبار جهانی و ننگ دودمان ننگین اموی باید در سخنرانی‌ها و شعارها نمود و بروز یابد.»

این مرجع تقلید در توصیه‌ای به مبلغان یادآور شدند: «رسالت خطبا و گویندگان مجالس حسینی این است که معارفی را بازگو کنند که هدف سالار شهیدان(ع) را تشریح می‌کنند.»

ایشان بر این نکته تأکید کردند که «شعرها و شعارها باید سودمند و مؤثر باشند و مسئولان هیئت‌ها و دسته‌ها باید این امر مهم را مدیریت کنند. شعارها باید برگرفته از معارف قرآن و آموزه‌های عترت سلام الله علیهم باشند. مداحی برای اهل بیت سلام الله علیهم پایگاهی رفیع در دین دارد و ایران اسلامی را نیز در دوران دفاع مقدس بسیار یاری کرد.»

آیت‌الله جوادی آملی همچنین به خانواده‌ها توصیه کردند که «شب‌های عزاداری در خانه‌ها داستان کربلا برای فرزندان و نوه‌ها بازگو شود و نباید شب‌ها به ویژه شب‌های بلند با دیدن فیلم‌های غیر آموزنده بگذرد. مطالب عبرت‌آموز در اذهان نوسالان می‌ماند. داستان خوبان و بدها را باید برای عبرت‌گیری دیگران بازگو کرد؛ همچنین به فرزندانمان آموزش دهیم که هنگام نوشیدن آب از شعار سلام بر حسین(ع) غفلت نکنند.»

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید