19:49 , 1402/8/26
کد خبر: 000036384
بازدید: 1355
تغییر موضع طالبان علیه زنان

سخنگوی وزارت کشور حکومت طالبان اعلام کرد: نزدیک به ۲ هزار کارمند زن در اداره‌های مختلف این وزارتخانه مشغول به کار هستند.

به گزارش خبرنگار بین الملل ایونا به نقل از تسنیم، سخنگوی وزارت کشور طالبان اعلام کرد که تقریباً ۲ هزار کارمند زن در ادارات مختلف این وزارتخانه در حال خدمت دهی هستند.

عبدالمتین قانع در یک جلسه خبری اعلام کرد که این کارمندان زن در بخش‌های مختلف اداره‌های وزارت کشور افغانستان، از جمله ریاست پاسپورت، ریاست خدمات عمومی، ایستگاه‌های بازرسی و دیگر ادارات مشغول به کار هستند.

قانع افزود: "حضور زنان در سازمان پلیس، به‌ویژه در بخش‌های خدماتی و بخش‌های امنیتی و بازرسی، ضروری است. در حال حاضر، ۹۹۵ کارمند زن در ادارات خدماتی وزارت داخله، اعم از ریاست پاسپورت، ریاست خدمات عمومی و بخش‌های بازرسی، مشغول به فعالیت هستند."

اطلاعات فراهم شده نشان می‌دهد که کارمندان زن وزارت کشور افغانستان در زمینه‌های کشفی، جنایی، و عملیات‌های شبانه نیز دخالت دارند.

صادق شینواری، آگاه مسائل نظامی، در این زمینه تأکید کرد که حضور زنان هنوز کم است و برای ارائه خدمات بهتر به مردم افغانستان، نیاز به افزایش تعداد نیروهای زن وجود دارد.

نظر شما


نظرات