16:55 , 1402/8/28
کد خبر: 000036475
بازدید: 1406
تعداد کل گلهای مسی و رونالدو تا امروز

تعداد کل گلهای مسی و رونالدو تا امروز چقدر است؟

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا، در حالی که فصل 2023-24 ادامه دارد، داده ها آخرین آمار در 31.10.2023 نشان می دهند که، رونالدو (با 729 گل) موفق شد بیشتر از مسی (با 715 گل) در لباس باشگاه گل بزند! با این حال نباید فراموش کرد که او دو فصل پیش کار خود را آغاز کرده است. جالب اینجاست که در فصل 19-2018 آمار فصلی رونالدو کاهش جزئی را تجربه کرد و او در اولین فصل حضورش در یوونتوس، زیر 30 گل را به ثبت رساند. این بازیکن در فصل 20-2019 دوباره شروع به صعود کرد و از آستانه 30 گل گذشت. حالا و در فصل جدید کارش با منچستریونایتد طبق برنامه پیش نمی رود.

در حالی که لیونل مسی در اوایل فصل جدید با پیراهن پی اس جی شروع به گلزنی کرد، کریستیانو رونالدو هنوز ساکت است. اینکه مسی رکورد رونالدو را در گل های باشگاهی ازآن خود کند فقط مسئله زمان است.

 تعداد کل گلهای مسی و رونالدو تا امروز

مسی در مقابل رونالدو - پس چه کسی بهترین ستاره زمین های فوتبال است؟

لیونل مسی و کریستیانو رونالدو دو بازیکن از بهترین فوتبالیست‌های تمام دوران فوتبال در جهان هستند. فعالیت حرفه ای آنها در جهان فوتبال تا حد زیادی همزمان شده است؛ به طوری که هر دو بازیکن بیش از یک دهه است که بر انجام بازی تسلط دارند. اما بهترین کیست؟ ما هر دو آنها را در تعدادی از دسته های مختلف مقایسه می کنیم و به شما اجازه می دهیم برنده کلی را تعیین کنید.

چه کسی گل های بیشتری می زند؟

چیزی که واقعاً باعث شعله‌ور شدن این رقابت شد، نرخ گل‌زنی باورنکردنی و بی‌سابقه آن‌ها بود؛ به طوری که مسی و رونالدو به طور میانگین بیش از یک گل در هر بازی در اوج درخشش خود در فوتبال داشتند. در طول 9 سال حضور رونالدو در رئال مادرید، مسی و رونالدو هر دو هر 85 دقیقه یک گل در تمام رقابت ها به ثمر رساندند. مجاورت گلزنی آنها - تطبیق ضربه در برابر ضربه - در طول سالها برای هر فوتبال دوستی شگفت انگیز بوده است.

در کل دوران حرفه ای آنها، این مسی است که با 0.79 گل در هر بازی، از این نسبت بالاتر می رود؛ در حالی که رونالدو 0.72 گل در هر بازی به ثمر رسانده است. اگر گل در دقیقه را معیار قرار دهیم، مسی هر 105 دقیقه یک گل می زند و رونالدو هر 113 دقیقه یک گل به ثمر می رساند.

با این حال رونالدو هنوز در تعداد گل‌های تمام دوران حرفه‌ای خود از مسی جلوتر است (رونالدو ۸۶۲ گل در دوران حرفه‌ای و مسی ۸۲۱ گل در دوران حرفه‌ای خود دارد). اما این را نیز نباید فراموش کرد که، رونالدو در طول دوران حرفه‌ای خود ۱۴۷ بازی بیشتر از مسی انجام داده است.

چه کسی پاس گل های بیشتری ارائه می دهد؟

وقتی صحبت از پاس گل می شود، فقط یک برنده وجود دارد. توانایی‌های بازی‌سازی لیونل مسی در این مورد شگفت انگیز است. مسی در 1045 بازی حرفه ای خود 361 پاس گل داده، در حالی که رونالدو در 1192 بازی 245 پاس گل داده است. از آنجایی که مسی در زمینه پاس گل برتری آشکاری دارد، این امر اغلب باعث می‌شود مردم در دام دست کم گرفتن مهارت رونالدو در این زمینه بیفتند. در حالی که تعداد پاس گل های رونالدو نیز در مقایسه با سایر بازیکنان مطرح فوتبال، هنوز بسیار چشمگیر است.

در واقع، رونالدو در لیگ قهرمانان اروپا، با 41 پاس گل در مقابل 40 پاس گل مسی، تعداد بیشتری در لیگ قهرمانان دارد. البته رونالدو 20 بازی بیشتر از مسی انجام داده است، اما این آمار هنوز هم قابل توجه است.

چه کسی در پاس دادن بهترین است؟

آمار پاس به یک برنده واضح در این رده اشاره می کند: لیونل مسی. پس باز هم، توانایی های پاس رونالدو اغلب دست کم گرفته می شود. در لیگ قهرمانان اروپا از فصل 2009/10، مسی 1393 پاس مهم در 599 بازی انجام داده، در حالی که رونالدو در 561 بازی، 935 پاس مهم و اثرگذار داده است. اگرچه تعداد پاس های مسی به وضوح بر رونالدو برتری دارد، اما رونالدو همچنان بازیکن چشمگیری در انجام بازی حرفه ای است. همچنین این احتمال وجود دارد که آمار پاس های او قبل از سال 2009 که بیشتر درگیر بازی خلاقانه بود، به طور قابل توجهی بالاتر بوده باشد.

چه کسی در سر زدن بهترین است؟

بدون شک هدینگ و سر زدن واضح ترین مقوله برای برتری رونالدو است و آمار سر زدن رونالدو کاملاً از مسی کوتوله بیشتر می باشد. رونالدو در کل دوران حرفه ای خود در 1192 بازی 146 ضربه سر به ثمر رسانده است، در حالی که مسی در 1045 بازی فقط 26 ضربه سر زده است. علاوه بر گل های ضربه سر، رونالدو از فصل 2009/2010 تاکنون در 777 دوئل هوایی در لیگ قهرمانان اروپا نیز پیروز شده در حالی که مسی در 116 دوئل هوایی پیروز بوده است.

ر تعداد کل گلهای مسی و رونالدو تا امروز

چه کسی در ضربات پنالتی بهترین است؟

وقتی صحبت از پنالتی ها می شود، اعداد رونالدو به راحتی از مسی برتری دارند، هرچند شاید آنقدرها که برخی فکر می کنند نیست. تصور رسانه‌ها این است که مسی از این نقطه‌نظر غیرقابل اعتماد است، در حالی که رونالدو بهترین پادشاه زدن ضربات پنالتی می باشد. اما حقیقت را می توان چیزی بین این دو تصور در نظر گرفت. رونالدو در کل دوران حرفه ای خود 158 پنالتی (با 29 مورد از دست دادن) را به ثمر رسانده است، در حالی که مسی 108 پنالتی (با 31 مورد از دست دادن) را به ثمر رسانده است. این آمار به رونالدو نرخ تبدیل پنالتی به گل 84 درصدی را می دهد، در حالی که نرخ تبدیل پنالتی به گل مسی 78 درصد می باشد.

آمار رونالدو به وضوح بهتر است، با این حال او آنقدرها که گاهی اوقات به تصویر می‌کشد در این مورد قابل اعتماد نیست. چرا که دیگر مهاجمان نخبه در این زمینه مانند لواندوفسکی و ابراهیموویچ نرخ تبدیل پنالتی به گل بسیار بهتری دارند.

چه کسی در ضربات آزاد بهترین است؟

در سال های اخیر، مسی به بهترین متخصص ضربات آزاد تبدیل شده، در حالی که مهارت رونالدو در این زمینه به طور نگران کننده ای کاهش یافته است. با این حال، در مقایسه کلی می توان این موضوع را نقض کرد. به عنوان مثال، ممکن است درست باشد که از سال 2017 تا 2019، مسی 23 گل از ضربه ایستگاهی به ثمر رساند که این آمار در مورد رونالدو 5 گل است. اما، از سال 2009 تا 2011، رونالدو 21 گل مستقیم از ضربه آزاد به ثمر رساند که مسی در این دوره 3 گل را به ثمر رسانده بود.

از نظر آمار کل دوران حرفه ای فوتبال، مسی اکنون 65 گل از ضربه ایستگاهی به ثمر رسانده است در حالی که رونالدو 61 گل از ضربه ایستگاهی به ثمر رسانده است.

چه کسی جام های بیشتری برده است؟

از نظر جام ها، مسی با 44 جام در مقابل 35 جام رونالدو (شامل قهرمانی مسی در المپیک 2008 و جام جهانی زیر 20 سال 2005) در مجموع برتری دارد. در سطح بین المللی، مسی هم اکنون با آرژانتین قهرمان کوپا آمریکا و جام جهانی شده است، در حالی که رونالدو با پرتغال قهرمان یورو و همچنین یک جام لیگ ملت ها شده است. مسی 12 قهرمانی و رونالدو 7 قهرمانی در لیگ دارد، اما رونالدو از نظر قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با 5 قهرمانی در برابر 4 قهرمانی مسی برتری دارد.

چه کسی رکوردهای بیشتری را به ثبت رسانده است؟

به طور خلاصه، مسی و رونالدو رکوردهای مشابهی را به نام خود ثبت کرده اند. شگفت‌انگیزترین رکورد جهانی گینس مسی برای به ثمر رساندن 91 گل در یک سال تقویمی در سال 2012 می باشد. اگر بخواهیم این موضوع را معیار در نظر بگیریم، بهترین رکورد بعدی مسی 60 و بهترین رکورد رونالدو 69 گل است. زدن 91 گل در یک سال چیز دیگری است!

با این حال رونالدو با بیشترین تعداد گل، بیشترین پاس گل، بیشترین گل ضربه آزاد، بیشترین هت تریک (مشترک با مسی) و بیشترین گل در یک فصل، بر کتاب رکوردهای لیگ قهرمانان اروپا تسلط دارد. در این زمینه مسی دارای رکوردهای اروپایی بسیاری در سطح داخلی است، با بیشترین گل زده در لیگ در یک فصل (50 گل) و بیشترین بازی های متوالی لیگ در فوتبال جهان (21 بازی، 33 گل). در سطح بین المللی، رونالدو با 127 گل بهترین گلزن تمام دوران است، در حالی که مسی با 106 گل، پرگل ترین گلزن آمریکای جنوبی در تمام دوران محسوب می شود.

 تعداد کل گلهای مسی و رونالدو تا امروز

چه کسی در سطح بین المللی بهتر است؟

هر دو بازیکن می‌توانند ادعا کنند که از حرفه ای ترین های فوتبال‌ در سطح بین‌المللی هستند. رونالدو هر 127 دقیقه یک گل برای پرتغال می زند و مسی هر 139 دقیقه یک گل برای آرژانتین به ثمر می رساند. وقتی پاس گل ها را در نظر بگیرید، رونالدو هر 100 دقیقه یک گل می زند، در حالی که مسی هر 93 دقیقه یک گل می زند. رونالدو با 127 گل (در 203 بازی) بهترین گلزن تاریخ پرتغال است و مسی با 106 گل (در 178 بازی) بهترین گلزن تاریخ آرژانتین می باشد.

از نظر افتخارات فردی برای تیم ملی، رونالدو برنده کفش طلای یورو 2021 برای بهترین گلزن و همچنین کفش نقره یورو 2016 برای زدن دومین گل در این مسابقات شد. مسی دو بار برنده توپ طلای جام جهانی (2014 + 2022) (تنها بازیکنی است که این کار را کرده است) و دو بار توپ طلای کوپا آمریکا (2015 و 2021) که به بهترین بازیکن آن تورنمنت ها اهدا می شود. او همچنین جایزه کفش طلا را در کوپا آمریکا 2021 و جایزه کفش نقره را در جام جهانی 2022 به دست آورد.

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید