10:53 , 1402/11/24
کد خبر: 000041480
بازدید: 1188
تداوم جنگ زلنسکی را به آلمان و فرانسه کشاند

منابع آگاه در دولت اوکراین اعلام کردند که رییس‌جمهور این کشور اواخر این هفته به آلمان و فرانسه سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار بین الملل ایونا به نقل از مهر، منابع آگاه در دولت اوکراین اعلام کردند که رییس‌جمهور این کشور اواخر این هفته به آلمان و فرانسه سفر خواهد کرد.

این دومین سفر رییس‌جمهور اوکراین به اروپای غربی از آغاز عملیات نظامی روسیه خواهد بود. طی این سفر، زلنسکی احتمالاً در دیدارهای احتمالی با سران اتحادیه اروپا برای مذاکره درباره تضمین‌های امنیتی تلاش خواهد کرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که کمک ۵۰ میلیارد یورویی اخیر اتحادیه اروپا به اوکراین مشکلات این کشور را حل نخواهد کرد.

شکاف بودجه در کی‌یف در سال جاری بیش از ۴۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود و بسته کمکی تا سال ۲۰۲۷ تمدید خواهد شد. بانک جهانی تخمین می‌زند که نیازهای بلندمدت بهبود وضعیت اوکراین بالغ بر ۴۱۱ میلیارد دلار است.

هارالد ویلیمسکی، نماینده پارلمان و رهبر حزب آزادی اتریش، اعلام کرده که اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است برای کی‌یف کمک ۵۰ میلیارد یورویی تامین کند، با این حال اوکراین به عنوان یکی از فاسدترین کشورها شناخته می‌شود.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حزب آزادی اتریش با ۲۷.۳ درصد ارجحیت اخذ رای، یکی از محبوب‌ترین احزاب سیاسی اتریش است.

سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، اول فوریه به اتفاق، تخصیص ۵۰ میلیارد یورو از بودجه بروکسل به عنوان بسته کمکی جدید به کی‌یف را تصویب کردند.

این تصمیم پس از اجبار مجارستان برای از پشتیبانی از وتوی بسته کمکی اتخاذ شد. بروکسل قرار است پس از یک سال و دو سال، موضوع را مورد بازنگری قرار دهد و در حجم بودجه تخصیصی به کی‌یف تجدیدنظر خواهد کرد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید