09:26 , 1403/3/19
کد خبر: 000050507
بازدید: 1142
تحسین رزنده: پاسور ایران خیلی خوب بازی کرد

برونو رزنده می‌گوید ایران تیمی را در اختیار دارد که در آینده شرایط آنها را تغییر خواهد داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا به نقل از ورزش سه، برناردو رزنده بعد از پیروزی شاگردانش مقابل ایران در هفته دوم لیگ ملت‌ها اظهار داشت: بازی سختی بود. خوب شروع کردیم و در ابتدای بازی فکر می‌کنم که ایران بهترین خودش را به نمایش نگذاشت و اشتباهات زیادی داشت البته ما هم فشار زیادی وارد کردیم.

وی با بیان اینکه بازیکنان تیم ایران در ادامه مسابقه به بازی برگشتند و خیلی رهاتر و با خلاقیت بالاتری بازی کردند، گفت: ایرانی‌ها سرویس بهتری زدند. در ست دوم خیلی سفت و سخت بودند. در مجموع فکر می‌کنم که ایران خیلی خوب سیستم دفاعی خود را نشان داد. توپ گیری و دفاع‌های خوب زیادی داشتند و حملات برزیل را بارها متوقف کردند. کارشان خوب بود.

سرمربی تیم ملی والیبال برزیل ادامه داد: تیم ایران مسابقه را با بعضی از بازیکنان جدید خود شروع کرد و این موضوع شروع یک چرخه است و فکر می‌کنم کارشان خوب بود. بعد از کمپ تمرینی در برزیل رشد کرده‌اند و بهتر شده‌اند. بازی سختی بود و ست چهارم هم خیلی سخت بود. خوشحالم که برد را کسب کردیم. هدف اول برزیل صعود به لهستان و مرحله نهایی است. به همین دلیل پیروزی در این بازی امروز مقابل ایران برایمان خیلی مهم بود.

وی با اشاره به دیدارهای دوستانه برزیل و ایران در ریو، گفت: فکر می‌کنم ایران سود بیشتر از این دیدارهای دوستانه برد. بازیکنان جدیدشان بهتر شدند و احساس راحتی می‌کنند چون با هم زندگی کردیم. بازی خوبی برای تماشا بود. خوشحال نیستم که اشتباهات زیادی در ست دوم داشتیم. اما در هر حال خوب انجامش دادیم. به جلو می‌رویم و خیلی سخت تلاش می‌کنیم و امشب هم با بازیکنانی که در مسابقه مقابل ایران بازی نکردند، کار می‌کنیم.

رزنده ادامه داد: همان‌طور که گفتم این یک قدم بود. باید بازی را بررسی کنیم و ببینیم چه کارهایی را خوب انجام دادیم و چه کارهایی را خیلی خوب انجام ندادیم. مطمئنا ایران هم به همین شکل است. فکر میکنم چیزهای زیبایی را اینجا ارائه دادند و باید صبور باشیم و باور داشته باشیم و سخت تلاش کنیم و به آینده نگاه کنیم و ایران بهتری را ببینیم.

وی درباره عملکرد بازیکنان ایران گفت: پاسور (محمدطاهر وادی) خیلی خوب بازی کرد. این بازیکن را خیلی نمی‌شناسیم. قطر پاسور (امین اسماعیل‌نژاد) هم امروز فوق العاده بود. دریافت کننده‌های قدرتی ایران هم خیلی خوب بازی کردند. تیم ایران گروهی از بازیکنان خوب را در اختیار دارد. میلاد هم امروز بازی کرد اما دو دریافت کننده قدرتی خیلی خوب بازی کردند. پس گروه خیلی خوبی بودند. والیبال یک ورزش تیمی است نمیشه گفت یک یا دو بازیکن خوب هستند. اگر سیستم خوب باشد تیم خوب بازی می‌کند. خصوصا در نیمه دوم ست چهارم خیلی خوب بازی کردند. فکر می‌کنم این امید خوبی برای ایران در آینده است.

سرمربی تیم ملی والیبال برزیل ادامه داد: موریس و لئو تازه کار را شروع کردند و برای شناخت بازیکنان و کار کردن در مسابقات زمان کمی داشته اند. همان‌طور که من هم زمان کمی داشتم و گاهی اوقات راهی نداریم. باور داریم به کارمان و پروسه کارها. اگر فکر کنیم با یک یا دو ماه کار کردن به سطح خیلی بالایی می‌رسیم، درست نیست و این عادلانه هم نیست. موریس و لئو کار خیلی خوبی را انجام داده‌اند و در هفته دوم تیم رشد کرده است. از دید من همه بازیکنان خیلی بهتر شده‌اند و به کاری که انجام می‌دهند، باور دارند.

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید