08:36 , 1402/6/27
کد خبر: 000033427
بازدید: 1145
تاکتیک سرخ های پایتخت مقابل النصر  چه خواهد بود؟

بازیکن اسبق پرسپولیس گفت: به نظرم یحیی گل محمدی با ۴ دفاع و ۵ هافبک و یک مهاجم بازی خواهد کرد شاید هم ترجیح بدهد بدون مهاجم به میدان برود و ۴ دفاع و ۶ هافبک در ترکیب قرار بدهد

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا به نقل از فارس، پایان رافت در مورد دیدار فردای پرسپولیس و النصر در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: پرسپولیس برخلاف النصر عربستان از شرایط مسابقه به دور است. سرخپوشان تقریبا ۱۸ روز است که در لیگ برتر بازی نکرده اند اما النصر عربستان شنبه بازی کرده و با آمادگی کامل و در شرایط مسابقه به میدان می آید ولی ما مثل قدیم ها و به طرز سنتی با استراحتی طولانی پرسپولیس را به میدان می فرستیم! با این حال اگر وضعیت زمین چمن ورزشگاه آزادی مناسب باشد شاهد بازی با کیفیت و تماشایی خواهیم بود. هرچند بازیکنان استقلال و پرسپولیس و حتی سرمربی تیم ملی در روزهای گذشته از وضعیت زمین چمن ورزشگاه ناراضی بودند.

وی افزود: حیف است که فوتبال ما یک زمین چمن با کیفیت ندارد. النصر کلکسیونی از بهترین بازیکنان جهان را جمع کرده و تیمی کاملا حرفه ای است اما پرسپولیس هم قهرمان چندین دوره لیگ برتر کشورمان است و از نظر سابقه و افتخار بسیار برتر از النصر است.

بازیکن اسبق پرسپولیس در مورد اینکه سرخپوشان می توانند با کارگروهی در این دیدار موفق شوند، گفت: البته با توجه به اینکه پرسپولیس مدت طولانی است در لیگ بازی نکرده اطلاع دقیقی از وضعیت بازیکنان این تیم نداریم. حتی نمی دانیم که علیرضا بیرانوند می تواند در این مسابقه به میدان برود یا نه البته اگر هم به این بازی برسد ریسک بالایی است و او با زور آمپول به این مسابقه مهم می رسد. سوال دیگر این است در غیاب بیرانوند چه تدبیری خواهیم داشت. خوشبختانه پرسپولیس در خط دفاع و هافبک بازیکنان بسیار سرحال و آماده ای دارد. فقط حیف که این مسابقه بدون تماشاگر است.

رافت افزود: اگر پرسپولیس محروم نبود بیش از ۸۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی حاضر می شدند و حضور این تماشاگران می توانست از نظر روحی به تیم پرسپولیس کمک کند و حتی شاید بازیکنان النصر هم دوست داشتند این بازی تماشاگر داشته باشد.

وی در مورد نتیجه بازی گفت: فوتبال قابل پیش بینی نیست. النصر تیمی منسجم با مربی باهوشی است که من بازی هایش را در لیگ عربستان دیده ام فوتبال را هجومی بازی می کند ولی خوشبختانه در خط دفاع متزلزل نشان داده است. از سویی دیگر نمی تواند بیش از ۵ بازیکن خارجی در میدان داشته باشد هرچند خارجی های النصر واقعا بازیکنان با کیفیتی هستند. ضمن اینکه وینگر چپ و دفاع سمت راست این تیم هم دو ملی پوش عربستانی هستند که آنها هم بازیکنان خوبی هستند.

مهاجم اسبق پرسپولیس در مورد اینکه مقابل این تیم پرمهره باید با چه تاکتیکی بازی کرد، گفت: پرسپولیس فقط شهاب زاهدی را در خط حمله دارد. به نظرم یحیی گل محمدی با ۴ دفاع و ۵ هافبک و یک مهاجم بازی خواهد کرد شاید هم ترجیح بدهد بدون مهاجم به میدان برود و ۴ دفاع و ۶ هافبک در ترکیب قرار بدهد و از قدرت هجومی ترابی و امیری استفاده کند که البته وضعیت مصدومیت امیری هم مشخص نیست.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید