تاخت و تاز کرونا در گیلان/ ۲۴۰ بیمار جدید بستری شدند
تاخت و تاز کرونا در گیلان/ ۲۴۰ بیمار جدید بستری شدند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به روند صعودی بیماری کرونا در استان، گفت: تنها در یک شبانه روز ۲۴۰ بیمار جدید بستری شدند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، آبتین حیدرزاده با اشاره به اینکه متأسفانه همچنان شاهد روند صعودی بیماری کرونا در استان گیلان هستیم، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۹۰۰ بیمار در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

وی به شرایط سخت استان گیلان با قرمز بودن تمام شهرها اشاره کرد و افزود: حال ۱۱۵ بیمار وخیم و نیازمند دریافت مراقبت‌های ویژه هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه تنها در شبانه روز گذشته ۲۴۰ بیمار جدید در بیمارستان‌های استان بستری شدند، گفت: این نشان دهنده گردش بیماری کرونا در استان گیلان است.

وی با بیان اینکه عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی، ترددهای غیر ضرور، مسافرت سبب شده تا امروز شاهد اوج بیماری کرونا در کشور و استان گیلان باشیم، اضافه کرد: ماه‌های پیش از شهروندان خواسته می‌شد که از ماسک استفاده کنند اما شرایط امروز نشان داده ماسک نیز کافی نیست و به هیچ عنوان نباید از منازل خارج شد.

حیدرزاده با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ادامه داد: روزه گرفتن منافاتی با رعایت استانداردها برای کرونا ندارد و این موضوع از سوی سازمان بهداشت جهانی نیز تأیید شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با تأکید بر لزوم توجه شهروندان به توصیه‌ها و رعایت دستور العمل های بهداشتی، از شهروندان خواست دادن افطاری نیز به منزله دورهمی تلقی کرده و امسال از انجام این کار جدا خودداری کنند.

 

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز

  • منبع خبر : مهر