بیش از ۵۰درصد از املاک آموزش و پرورش سند ندارد
بیش از ۵۰درصد از املاک آموزش و پرورش سند ندارد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: با اصلاح املاک آموزش و پرورش، درآمدهای آموزش و پرورش نیز اصلاح خواهد شد و دیگر نیازی به بالاسری‌ها نخواهیم بود که شاهد سوءاستفاده‌ها و درآمدهای کلان موسسات باشیم.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، دکتر احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص درآمد ۱۰۰۰میلیارد تومانی آموزش و پرورش از کنکور به خبرنگار ایونا گفت: مجوز موسسات کنکور با آموزش و پرورش است و این وزارتخانه سالانه هزار میلیارد تومان حق بالاسری از این موسسات دریافت می‌کند!
وی افزود: معضلات و مشکلات در آموزش و پرورش همچنان ادامه دارد و تنها مشکل این نیست. بیش از ۵۰درصد از املاک آموزش و پرورش سند ندارد. سال گذشته در جلسه‌ای که دکتر قالیباف تمام روسای ادوار را در مجلس جمع کرده بودند، وقتی به این موضوع اشاره کردند همه به نشانه تائید سر تکان دادند. لیکن، این اموال همچنان بدون سند مانده است و به هر دادگاهی رفتند، محکوم شدند.
فلاحی خاطرنشان کرد: با اصلاح املاک آموزش و پرورش، درآمدهای آموزش و پرورش نیز اصلاح خواهد شد و دیگر نیازی به بالاسری ها نخواهیم بود که شاهد سوءاستفاده ها و درآمدهای کلان موسسات باشیم.
وی همچنین در ادامه گفت: در صورت اینکه مسئله کنکور حل شود، خود به خود این موسسات نیز فروکش می کنند. مسئله درمان کردن ریشه می باشد که متاسفانه کنکور دارای مشکل است.

 

سیده‌ایمان مسئله‌گو
پایگاه خبرگزاری ایرانیان-ایونانیوز