15:38 , 1402/6/27
کد خبر: 000033483
بازدید: 1251
بیش از ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار فوتی کرونا در جهان

به گزارش وب‌سایت جهانی "ورلداُمتر"، تعداد کل مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان به بیش از ۶۹۵ میلیون و ۳۶۷ هزار و ۴۸۰ نفر افزایش یافته است. همچنین، تعداد کل مرگ و میرهای ناشی از این بیماری به ۶ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۹۵۷ نفر می‌رسد.

به گزارش خبرنگار سلامت ایونا، در روز گذشته، بیش از ۴۸۳۶ مورد ابتلا جدید به کووید-۱۹ گزارش شده و ۱۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. این آمارها توسط ورلداُمتر جمع‌آوری و منتشر شده است.

آمریکا همچنان با بیش از ۱۰۸ میلیون مورد ابتلا و بیش از ۱ میلیون و ۱۷۰ هزار مورد فوت، رکورد ابتلا و مرگ‌های کووید-۱۹ در جهان را داراست. هند و فرانسه نیز با بیش از ۴۰ میلیون مورد ابتلا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را در لیست کل مبتلایان به خود اختصاص داده‌اند.

در زمینه تعداد فوتی‌های کووید-۱۹، آمریکا، برزیل و هند از بقیه کشورها جلوتر هستند و بیشترین مرگ‌های ناشی از این بیماری را گزارش داده‌اند. همچنین، در اروپا، روسیه با بیش از ۴۰۰ هزار مورد فوت، بالاترین آمار مرگ‌های کووید-۱۹ را در این قاره داراست.

تازه‌ترین آمار کرونا در نقاط مختلف دنیا به تفکیک کشورها و با تقسیم‌بندی‌های قاره‌ای، زمانی و موضوعی در جدول جهانی ورلداُمتر به‌روزرسانی می‌شود.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ به طور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام کرد. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین‌المللی اعلام کرده بود.

منبع: ایسنا

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید