08:55 , 1402/6/28
کد خبر: 000033512
بازدید: 1130
بیانیه مهم کره جنوبی درباره آزادسازی وجوه بلوکه شده ایرانی در آن کشور

وزارت امور خارجه کره جنوبی در بیانیه‌ای که در سه‌شنبه صبح منتشر شد، اعلام کرد: "وجوه ایرانی که به دلیل تحریم‌های مالی علیه ایران در کره جنوبی مسدود بودند، به توافق و هماهنگی میان کشورها به کشور ثالث قطر با موفقیت منتقل شده‌اند."

به گزارش خبرنگار سیاست خارجه ایونا به نقل از افکار نیوز، بعد از تبادل زندانیان بین جمهوری اسلامی ایران و آمریکا، کره جنوبی نیز تایید کرد که وجوه مسدود شده ایران در این کشور به قطر منتقل شده است.

وزارت امور خارجه کره جنوبی در بیانیه‌ای که در سه‌شنبه صبح منتشر شد، اعلام کرد: "وجوه ایرانی که به دلیل تحریم‌های مالی علیه ایران در کره جنوبی مسدود بودند، به توافق و هماهنگی میان کشورها به کشور ثالث قطر با موفقیت منتقل شده‌اند." این وزارتخانه افزود که این وجوه در بانک‌های قطر به موارد بشر دوستانه مانند دارو و غذا اختصاص خواهند یافت، مانند زمانی که در کره جنوبی بودند.

همچنین وزارت امور خارجه کره جنوبی تقدیر خود را از قطر و سوئیس برای مشارکت در توسط انتقال وجوه مسدودی ایران اعلام کرد و اظهار کرد که دولت کره جنوبی امیدوار است که روابط دوجانبه با ایران به ویژه در زمینه همکاری‌های اقتصادی و تجاری بهبود یابد.

این توافق و تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا در تاریخ ۲۷ شهریور ماه به اجرا درآمد و منجر به آزادی دو شهروند ایرانی در آمریکا شد که سپس به دوحه، پایتخت قطر منتقل شدند.

همچنین، در همان زمان وجوه مسدود شده ایران در کره جنوبی به حساب‌های ایران در بانک‌های قطر واریز شد. این توافق به دنبال مذاکرات میان دو کشور در تاریخ ۱۹ مرداد ماه به امضاء رسیده بود.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید