11:52 , 1403/3/21
کد خبر: 000050793
بازدید: 1132
بوسه نکونام بر بازوبند آبی

یازده سال از برد پرگل ایران مقابل لبنان در راه جام جهانی 2014 گذشت!

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا,11 سال پیش در چنین روزی، تیم ملی ایران در ورزشگاه آزادی با نتیجه 4 بر 0 از سد لبنان گذشت و گامی بلند به سوی جام جهانی 2014 برداشت.

شاگردان کارلوس کی‌روش که برای صعود به جام جهانی نیازمند کسب 3 پیروزی از 3 بازی مقابل قطر، لبنان و کره جنوبی بودند، در اولین دیدار خود در قطر با نتیجه 1 بر 0 به پیروزی رسیده بودند و حالا با روحیه‌ای مضاعف آماده بازی مقابل لبنان در ورزشگاه آزادی بودند.

بازی پرفشار و پرگل ایران و لبنان

از همان ابتدای بازی، تیم ملی ایران با حملات پر تعداد خود بر دروازه لبنان فشار آورد و در دقیقه 38، محمدرضا خلعتبری با یک شوت تماشایی دروازه لبنان را گشود. دقایقی بعد، جواد نکونام با ضربه سر دقیق خود روی پاس خسرو حیدری، گل دوم ایران را به ثمر رساند.

در نیمه دوم نیز، ایران بر حملات خود افزود و رضا قوچان‌نژاد در دقیقه 46 با یک حرکت انفرادی زیبا، گل سوم را به ثمر رساند. در نهایت، جواد نکونام با شوت دیدنی خود از پشت محوطه جریمه در دقیقه 86، گل چهارم ایران را به ثمر رساند و به این ترتیب، شاگردان کی‌روش به یک پیروزی پرگل و قاطع مقابل لبنان دست یافتند.

نکونام

شادی خاص نکونام بعد از گل

جواد نکونام که در آن مقطع با حواشی زیادی در مورد جدایی یا تمدید قرارداد با استقلال روبرو بود، بعد از به ثمر رساندن گل چهارم، شادی پس از گل خاصی را به نمایش گذاشت. او بازوبند کاپیتانی آبی‌پوشان را بوسید تا به این شکل، علاقه خود به تیم ملی را نشان دهد.

نکونام در نهایت قرارداد خود را با استقلال تمدید کرد، اما در نیم‌فصل آن سال از این تیم جدا شد و راهی الکویت شد. استقلال در آن فصل در نهایت به مقام پنجم بسنده کرد.

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید