بهداشت بانوان

بارداری مولار رشد یک بافت غیر طبیعی در رحم در نتیجه یک خطای ژنتیکی است که در حین لقاح رخ می دهد.

پوست انسان یکی از مهم ترین اندام های بدن ماست و بیشترین ناحیه را در بدن ما دارد. اگر می خواهیم ارزش لازم را به پوست خود نشان دهیم، ابتدا باید آن را بشناسیم.

چگونه پوست را در خانه فقط با استفاده از محصولات طبیعی روشن کنیم؟ در این مطلب، می توانید یاد بگیرید که چگونه رنگ پوست خود را تنها با استفاده از محصولات طبیعی روشن کنید.

رازهایی برای رهایی زنان در برابر سیستمی که زنان را به لوازم آرایشی و زیبایی معتاد می کند.

در حال حاضر بسیاری از مردم از انواع تشک‌های شرکتی برای روی تختخواب خود استفاده می‌کنند و در بسیاری موارد شستشوی این تشک‌ها کاری بسیار دشوار است. با توجه به اینکه طی شبانه روز حداقل یک سوم زمان خود را روی این تشک ها می گذرانیم بی شک نظافت آنها نقش قابل توجهی در بهداشت و سلامت افراد خواهد داشت.

برای لایه برداری پوست، اسکراپ محبوب ترین روش در نظر گرفته شده است. به لطف لایه برداری منظم، خاصیت ارتجاعی و حالت اپیدرم بهبود می یابد.

از بین بردن موهای زائد یکی از مشکلات خانم ها و آقایان است که برای رفع آن هزینه های زیادی را پرداخت می کنند. استفاده از لیزر یکی از روش های مورد استفاده برای از بین بردن موهای زائد بوده که به دلیل اثر گذاری دائمی این روز ها این روش طرفداران بسیاری دارد.

یائسگی که نشان دهنده پایان چرخه قاعدگی است، بخشی طبیعی از زندگی است و یک فرآیند بیولوژیکی است. به عبارت دیگر دوره ای است که باروری به پایان می رسد.

متخصص پوست و مو مطرح کرد؛

یک متخصص پوست و مو، با تاکید بر اینکه ریزگردها و آلودگی هوا بر عملکرد طبیعی پوست تاثیر دارند، گفت: افت عملکرد حفاظتی پوست و افزایش نفوذ پذیری یکی از مهم ترین اثرات ریزگردها و آلودگی هوا است.

کیست تخمدان بیماری است که از تشکیل یک یا چندین کیست غیرطبیعی در تخمدان سرچشمه می‌گیرد

آزمایش های غربالگری در راستای شناسایی بیماری هایی مورد استفاده قرار می گیرند که در دوره ی نهفتگی قرار دارند. در واقع این نوع آزمایشات در خصوص پیشگیری از وقوع بیماری های سرطان، دیابت، HIV، بیماری های مقاربتی و پوکی استخوان اختصاص یافته اند که در تسریع روند بهبودی نقش مثبتی را ایفا می کنند.

متخصص زنان و زایمان عنوان کرد؛

فلوشیپ نازایی و متخصص زنان و زایمان، نکاتی را درباره بهداشت قاعدگی توضیح داد.

هر سال ۴ فوریه به عنوان روز جهانی سرطان برای پیشگیری، تشخیص و درمان این بیماری برگزار می‌شود. این روز از سوی انجمن جهانی کنترل سرطان (UICC) تاسیس شده و هدف از این طرح، جلب افکار عمومی جهان به این بیماری و مشکلات ناشی از آن است.

به صورت معمول وقتی به عفونت اشاره می‌شود خانم‌ها فکر می‌کنند هر نوع ترشحی از واژن عفونت است و باعث چسبندگی می‌شود.

علائم شایع سرطان تخمدان غیر اختصاصی هستند، به این معنی که پزشکان یا بیماران اغلب آنها را با مشکلات دیگر پیوند می دهند.

کیست تخمدان بیماری است که از تشکیل یک یا چندین کیست غیرطبیعی در تخمدان سرچشمه می‌گیرد. کیست‌های تخمدان ساکهایی حاوی مایع هستند که درون تخمدان یا روی آن رشد میکنند. انواع مختلفی از کیستهای تخمدان وجود دارد که در ادامه به انواع کیست تخمدان ها اشاره نموده ایم.

تنها شما نیستید، اعداد روی ترازو در طول دوره قاعدگی برای همه افزایش پیدا می کند. دکتر ناتاشا جانسون، متخصص زنان در بیمارستان بریگهام می گوید: برخی خانم ها در طول این دوره حتی ممکن است 2 کیلو وزن (یا بیشتر) اضافه کنند.

اختلالات قاعدگی زمانی مشاهده می‌شود که چرخه‌های عادت ماهانه‌در خانم‌ها نا‌منظم می‌شود و به هم می‌ریزد. حتی بعضی از اختلالات قاعدگی در دوران بارداری ممکن است موجب کورتاژ و یا سقط جنین شود.

پریود یک روزه، نگران کننده است؟ سیکل قاعدگی در دو نوع منظم و نامنظم شکل می گیرد. الگوی پریودی در بانوان تحت تأثیر عوامل گوناگون اعم از بارداری، سقط جنین، شیردهی، سندرم پلی کیستیک، تیروئید، کاهش وزن مزمن، انجام فعالیت های بدنی شدید و بارداری خارج از رحم متغیر است. یکی از متداول ترین عوامل دخیل در شکل گیری قاعدگی نامنظم، بارداری است. خونریزی های یک روزه بارداری از رشد دهانه رحم نشأت می گیرند.

برخی از مشکلات سلامتی و بیماری‌ها بین زنان و مردان مشترک هستند اما از سوی دیگر زنان مشکلات سلامتی مخصوص به خود را دارند که به موجب آنها نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ای نیز هستند.