بهداشت بانوان

برای مسابقات قهرمانی آسیا، اسامی تیم های مچ اندازی زنان ایران اعلام شد.

مچ پای کلفت زنان نشانه چیست؟ جزئیات تکمیلی را در ادامه مطلب بخوانید.

زنان برای کاهش علائم دوران یائسگی باید به سلامت روان و سبک سالم تغذیه‌ای خود اهمیت بیشتری بدهند.

 معمولاً به حالتی که در آن زبان به رنگ زرد درآمده، زبان سیاه مودار گفته می‌شود. در این بیماری، پرزهای روی زبان حالت طبیعی خود را از دست داده و بسیار بلندتر می‌شوند.

محققان دارند دلایلی را بررسی می‌کنند که چرا زنانی که با افسردگی مبارزه می‌کنند، بیشتر از مردان به بیماری قلبی مبتلا می‌شوند.

جلوگیری از یک فاجعه با ماموگرافی بعد از 40 سالگی، می تواند اقدام قابل توجهی برای بانوان باشد.

آیا گل گاوزبان قاعده آور است؟ این سوالی است که بسیاری از خانم ها به دنبال پاسخ آن می گردند.

دانشمندان کمبریج پروتئینی خاص که از سوی جنین در حال رشد در بدن مادر ترشح می‌شود را عامل تهوع دوران بارداری اعلام کردند.

رئیس‌کل بانک مرکزی به سوال « نرخ بهره افزایش می یابد؟ » پاسخ داد.

یک پزشک زنان و زایمان توصیه کرد که زنان باردار در صورت مبتلا شدن به تبخال تناسلی، حتماً پزشک خود را مطلع کنند تا از انتقال بیماری به نوزاد جلوگیری شود.

بنابر گزارش انجمن قلب آمریکا؛

با توجه به اعلام انجمن قلب آمریکا، با پیشرفت سن در زنان، خطر ابتلا به بیماری قلبی افزایش می‌یابد. به عبارت دیگر، زنان باید از عوامل خطر بیماری قلبی در خود آگاه باشند.

در این مطلب علت پریود نشدن و حامله نبودن و راهکارهای درمان این مشکل را مطالعه می کنید.

چاقی به عنوان یک عامل خطر، با بسیاری از بیماری‌های جدی از جمله افزایش فشار خون، بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت نوع ۲ در ارتباط است.

تحقیقات تازه نشان داده‌اند که رژیم کتوژنیک ممکن است بهبود علائم مرتبط با سندرم تخمدان پلی‌کیستیک را ایجاد کند.

رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه در مرکز بهداشت خوزستان اظهار داشت: زنانی که با کمبود وزن مواجه هستند و همچنین زنان دارای اضافه وزن، سیکل‌های قاعدگی نامنظم دارند و تخمک‌گذاری در آن‌ها رخ نمی‌دهد یا به اندازه کافی نیست.

"پیکا یا ویار (pica)" یک نوع اختلال خوردن است و اگر حداقل به مدت یک ماه به خوردن مواد غیرخوراکی ادامه دهید، احتمالاً این اختلال در شما تشخیص داده خواهد شد.

تهوع در مراحل ابتدایی بارداری، که به آن تهوع صبحگاهی هم اشاره می‌شود، ممکن است به‌عنوان یک نشانه امیدبخش از یک دوره بارداری سالم در نظر گرفته شود.

جراح و متخصص زنان و زایمان عنوان کرد؛

یک پزشک جراح و متخصص در حوزه زنان و زایمان، یکی از علل رایج ناباروری در زنان، سندرم تخمدان پلی‌کیستیک یا تنبلی تخمدان را معرفی کرد.

در دوران یائسگی، تخمدان‌ها مقدار کمتری استروژن و پروژسترون تولید می‌کنند. این فرآیند به طور معمول در اواخر دهه ۳۰ یا اوایل دهه ۴۰ آغاز می‌شود و باعث بروز عوارضی در زنان می‌شود.

خبرگزاری فارس مدعی شده برخی از کلینیک‌های زیبایی به محل امنی برای سودجویی، قانون‌شکنی و هنجارشکنی تبدیل شده است.