17:44 , 1403/4/20
کد خبر: 000057444
بازدید: 1166
بن بست سرخ‌ها در بازار نقل و انتقالات

باشگاه پرسپولیس که در فصل گذشته فاتح لیگ برتر و جام حذفی بود، تاکنون نتوانسته عملکرد موفقی در نقل و انتقالات تابستانی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا به نقل از ورزش سه ,فصل نقل‌ و انتقالات لیگ برتر فوتبال ایران از 7 تیرماه آغاز شده و مسابقات لیگ برتر نیز از 25 مردادماه شروع خواهد شد. در واقع همین حالا 13 روز از فصل نقل‌وانتقالات گذشته و از آن سو پنج هفته تا اولین بازی پرسپولیس در فصل جدیدی باقی مانده است اما به نظر می‌رسد پروسه حرکت این باشگاه در نقل‌وانتقالات قفل شده است. البته که این معضل کلی در فوتبال ایران است و بالا رفتن ارقام قراردادها و برخی باشگاه‌هایی که با پرداخت ارقام نجومی بازار لیگ برتر را واقعاً بهم ریخته‌اند، جابه‌جایی بازیکنان با کندی و به ندرت اتفاق می‌افتد و نه تنها خبری از ترکاندن بمب نیست بلکه هر چند روز یک بار صدای ترقه‌ای هم شنیده نمی‌شود!

نقل‌وانتقالات باشگاه پرسپولیس هر سال در این مقطع فوق‌العاده حساسیت‌برانگیز و تنش‌زاست چرا که هواداران میلیونی روی این موضع متمرکز شده‌اند و می‌خواهند بدانند تیم محبوب‌شان چگونه و با چه ابزاری برای فصل بعد آماده می‌شود. جدا از این حساسیت‌ها، آنچه باعث شده تا نگرانی‌ها درباره نقل‌وانتقالات امسال پرسپولیس بیشتر و بالاتر باشد به دو نکته بازمی‌گردد؛ اول تغییر کادرفنی و حضور یک مربی اسپانیایی در رأس کادر فنی که تقریباً هیچ شناختی از تیم خود و لیگ برتر ندارد و باشگاه برایش تیم می‌بندد، دوم حضور در لیگ نخبگان به فاصله یک ماه بعد از شروع لیگ برتر. 

پرسپولیس به عنوان مدافع عنوان قهرمانی وارد رقابت‌ها می‌شود و از حالا مشخص شده که مثل دوسه فصل اخیر نسبت به سه باشگاه رقیبش ارقام کمتری برای قراردادهای بازیکنانش پرداخت می‌کند به گونه‌ای که سقف قرارداد برای بازیکنان برتر و تاپ در این باشگاه ظاهراً بین 20 تا 23میلیارد تومان است که با برخی آپشن‌ها می‌تواند تا 30 میلیارد تومان هم برسد. این درحالی است که برخی باشگاه‌های متمول چنین ارقامی را برای دریافت رضایتنامه بازیکنان جدید خود که اتفاقاً چندان هم برجسته نیستند هزینه کرده‌اند و همین باعث شده تا اختلالی جدی و نگران‌کننده در بازار نقل‌وانتقالات شکل بگیرد. 

دیروز معاون ورزشی باشگاه پرسپولیس دو هفته بعد از شروع نقل‌وانتقالات درباره روند کار باشگاهش در این حوزه توضیحاتی ارائه کرد اما از دل این توضیحات هیچ چیز تازه‌ای بیرون نمی‌آید و مشخص است که پرسپولیس به هیچ گزینه‌ای حتی نزدیک هم نیست! 

پرسپولیس

مذاکرات با عیسی آل‌کثیر و علی نعمتی به جایی نرسیده و لنگ مانده است. تکلیف مهدی عبدی روشن نیست، از فرشاد فرجی خبری نشده احمد گوهری بین اراک و تهران معلق است، گولسیانی هزاران کلیومتر از پرسپولیس دور است و طبیعتاً فقط به پیام‌های مثبت و امیدوارکننده او نمی‌توان دلخوش بود. 

در حوزه جذب بازیکنان جدید نیز پرسپولیس و مدیرانش به خنسی خورده‌اند. شرایط آن‌قدر وخیم شده که باشگاه آلومنیوم اراک برای مهدی لیموچی که کمتر از یک سال است در سطح اول فوتبال ایران شناخته و برجسته شده مبلغ 20 میلیارد تومان پول رضایتنامه می‌خواهد، بند فسخ فرشاد احمدزاده اعتبار ندارد، جذب محمدرضا اخباری هم هزینه بالایی خواهد داشت، در پست دفاع راست چه رضاییان بیاید چه بازیکن خارجی، کار راحت نخواهد بود و این مسئله در مورد مهاجم نوک جدید و سایر پست‌ها هم مصداق دارد کما اینکه محمدرضا آزادی به فوتبال امارات رفت و شاید این اتفاق درباره رامین رضاییان هم بیفتد، مذاکرات با علیپور در وهله نخست فرجام خوشی نداشته و خبری از گزینه‌های جدید نیست.

در چنین شرایطی صحبت از فروش عبدالکریم حسن نیز جدی است و شاید باشگاه بخواهد با فروش او درآمدزایی کند که این‌طوری جذب بازیکن در دفاع چپ هم به اولویت‌های نقل‌وانتقالاتی سرخ‌ها اضافه خواهد شد. هر چند رضا درویش در نقل‌وانتقالات تابستانی سه سال گذشته به یکباره دست جنبانده و بالاخره موفق شده هواداران و سرمربی تیمش را راضی کند اما فعلاً مدیران باشگاه پرسپولیس در فضای مجازی تحت فشار شدیدی قرار گرفته‌اند و در مواجهه با کامنت‌های هواداران سختگیر کاری از پیش نبرده‌اند. 

این قفل درحالی به پای نقل‌وانتقالات پرسپولیس خورده و قدرت حرکت را از مدیران این باشگاه گرفته که گفته شد با بودجه تخصیص داده شده از سوی مالک جدید باشگاه غیر از تسویه حساب با اعضای تیم، بودجه کافی برای شروع نقل‌وانتقالات هم فراهم است و برعکس تمام فصول گذشته باشگاه پرسپولیس می‌تواند به بازیکنان جدیدش پیش‌پرداختی نیز داشته باشد.

حالا و در فاصله سه روز مانده تا شروع تمرینات پرسپولیس و سپری شدن دو هفته از فصل نقل و انتقالات باید دید بالاخره اتفاقی در این حوزه برای این باشگاه رخ خواهد داد یا خیر.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید