برگزاری مسابقات در جوانان ایجاد انگیزه می‌کند
برگزاری مسابقات در جوانان ایجاد انگیزه می‌کند

معاون امور ورزش اداره کل تربیت بدنی استان تهران اظهار داشت: تجربه نشان داده است که در هر ورزشی که تعامل میان خانواده ها و مسئولین صورت گرفته است آن رشته ورزشی، به نحو احسن برگزار شده است.

دکتر ابوالفضل ملاجعفری معاون امور ورزش اداره کل تربیت بدنی استان تهران به مناسبت هفته تربیت بدنی به خبرنگار ایونا گفت: با نگاهی به تاریخ ورزش و انقلاب می توان دریافت که از ابتدای انقلاب تا کنون مقام معظم رهبری، توجه ویژه ای به بحث ورزش خصوصا ورزش همگانی داشتند و همواره به توسعه ورزش همگانی اهمیت خاصی داده اند.
وی افزود: ورزش از جمله اسناد بالادستی است که برای مردم و مسئولین راه گشا است و به طور کلی ورزش برای آحاد جامعه از توجه ویژه ای برخوردار است، ورزش از جمله ورزش خانواده و همگانی با هدف ایجاد نشاط همگانی و سلامتی بویژه در دوران کرونا بسیار تاثیرگذار است.
ملاجعفری همچنین گفت: وزارت ورزش و جوانان برنامه راهبردی را تهیه و تدوین کرده است که به منظور عملیاتی و اجرایی کردن این برنامه تنظیم های ورزشی خود را به صورت سالانه اعلام کرده اند. یکی از مسائل بسیار مهمی که در این برنامه قرار داده شده، برگزاری مسابقات می باشد که به طور مثال در سال ۱۴۰۰ قرار است سومین دوره مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور که مسابقات مشترک وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان است، دی ماه سال ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار شود.
وی با بیان اینکه برگزاری مسابقات ایجاد انگیزه برای جوانان به شمار می آید، خاطرنشان کرد: تجربه دو دوره گذشته ثابت کرده است که به دلیل اینکه این برنامه ها توسطه مسئولین سیستم اداره شده، در اکثر مسابقات خانواده ها استقبال و تعامل داشتند و تجربه نشان داده است که در هر ورزشی که تعامل میان خانواده ها و مسئولین صورت گرفته است آن رشته ورزشی، به نحو احسن برگزار شده است.
ملاجعفری تصریح کرد: در دو دوره برگزاری مسابقات المپیاد استعدادهای برتر استان تهران مقام اول را کسب کرده است و این موضوع به دلیل وسعت و جمیعت استان تهران نیست. بلکه به دلیل همکاری و زحمات دست اندرکاران استان تهران بود.
وی در پایان گفت: آینده ورزش در کشور همواره نیازمند برنامه ریزی و برنامه های راهبردی است که نشات گرفته از برنامه های بالادستی همچون برنامه ششم توسعه یا چشم انداز بیست ساله می باشد.
ملاجعفری در پایان گفت: همواره باید شرایط به سمتی پیش رود که به مربیان ورزشی بها داده شود تا مربی انگیزه بیشتری برای رسیدن به هدف خود داشته باشد.

 

سیده‌ایمان مسئله‌گو
پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز- ایونا