22:36 , 1402/8/28
کد خبر: 000036480
بازدید: 1227

در شورای ISC مطرح شد:

برنامه راهبردی وزارت صمت برای ارتباط صنعت و دانشگاه اجرا می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به برنامه‌های راهبردی توسعه صنعت دانش‌بنیان و تأکید بر اهمیت آنها در جهت ترویج صادرات، اظهار داشت: نظام ایده‌ها و نیازها می‌تواند به عنوان پل ارتباطی مؤثری بین صنعت و دانشگاه عمل کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا، شانزدهمین جلسه شورای راهبری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر خسرو پناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس شورا، دکتر علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت و دکتر سید احمد فاضل زاده رییس موسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) و دبیر شورا و سایر اعضای حقوقی و حقیقی شورای سیاست‌گذاری و راهبری مؤسسه ISC برگزار شد.

دکتر عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست گفت: تجربه های موفقی در ارتباط صنعت با دانشگاه در مجموعه های صنعتی داشته ایم که در وزارت صنعت هم از این تجربیات موفق استفاده می کنیم.

وی افزود: در برنامه های راهبردی بخش صنعت، معدن و تجارت بر توسعه صنعت دانش بنیان صادرات محور تأکید ویژه ای شده است که در همین راستا نظام ایده ها و نیازها به عنوان پل ارتباطی صنعت و دانشگاه می تواند نقش موثری را ایفا کند. تا زمانی که ظرفیت های دانش خود را متوجه صنایع نکنیم، نمی توانیم اثربخشی آن را پیگیری کنیم.

علی آبادی در خصوص اثربخشی مقالات افزود: تا زمانی که نتایج حاصل از یک مقاله در صنعت دیده نشود، نمی توان آن مقاله را اثربخش دانست. به عنوان مثال ما به عنوان سومین سازنده توربین گاز در دنیا هستیم که حاصل تلاش های علمی محققین و اساتید دانشگاه بوده است که توسط صنعت و شرکت های دانش بنیان این دستاوردهای علمی به محصول صنعتی تبدیل شده است. نظام ایده ها و نیازها می تواند در جهت دهی تحقیقات در راستای رفع نیازهای کشور و اثر بخشی پژوهش ها موثر باشد.

در ادامه دکتر سید احمد فاضل زاده رییس مؤسسه ISC خبر از رونمایی از درگاه ویژه خودروسازی در نظام ایده ها و نیازها (نان) در هفته پژوهش و فناوری داد.

وی گفت: درگاه ویژه حوزه خودروسازی با همکاری دوجانبه دبیرخانه نظام ایده ها و نیازها و یکی از خودروسازان طراحی شده است و در هفته پژوهش و فناوری این درگاه رونمایی خواهد شد. کلیه شرکت های دانش بنیان در سراسر کشور می توانند ضمن ثبت نام در این سامانه، با وارد کرد مشخصات، داوطلب همکاری در کلیه حوزه های گوناگون نوین فناوری و تکنولوژی خودروسازی باشند.

منبع: مهر

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید