14:29 , 1401/12/28
کد خبر: 000022138
بازدید: 1159
بتن اکسپوز چیست و هرآنچه که باید در مورد آن بدانید!

یکی از کاربردی ترین تجهیزات ساختمانی بتن اکسپوز می باشد، که انواع گوناگونی دارد و شما مطابق با نیاز و بودجه در نظر گرفته شده خود، نمونه مناسب را باید جهت خرید، برگزینید، این محصول در حال حاضر در ۳ نوع مختلف به بازار عرضه می شود و در ادامه انواع مدل های آن را به شما معرفی می کنیم.

معماری و شهرسازی نوین امروزه در حال پیشروی به سمت مدرن بودن و همچنین بهره گیری از روش های جدید جهت ارتقاء سطح ایمنی و سهولت فعالیت های ساختمانی در حال پیشروی می باشد و در این بین برخی از نمونه های تولید شده کمک شایانی به جامعه بشری در حوزه مهندسی و ساخت و ساز کرده و حتی این محصولات سهم قابل توجهی از بازار را به خود تخصیص داده اند، امروزه بتن اکسپوز یا همان بتن نما توسط مراکز مختلف و معتبر داخلی تولید و به بازار عرضه می شود و همچنین سطح کیفی بالای این محصول درجه یک برای جامعه مهندسی امروزی کاملا ثبت شده می باشد و به همین علت استفاده از آن مدام در حال افزایش است.

معرفی انواع بتن اکسپوز:

یکی از کاربردی ترین تجهیزات ساختمانی بتن اکسپوز می باشد، که انواع گوناگونی دارد و شما مطابق با نیاز و بودجه در نظر گرفته شده خود، نمونه مناسب را باید جهت خرید، برگزینید، این محصول در حال حاضر در ۳ نوع مختلف به بازار عرضه می شود و در ادامه انواع مدل های آن را به شما معرفی می کنیم.

  • بتن اکسپوز درجا:

این محصول یکی از پرفروش ترین نمونه های موجود در بازار می باشد و از نظر ظاهری در عین سادگی می تواند تمامی خواسته ها و نیازهای شما را برطرف کند، این محصول در واقع یک لایه بتن مقاوم و خاص است، که بیشتر جنبه تزیینی دارد و در مکان های بزرگ اداری و مسکونی نظیر سینماها و سالن اجتماعات مورد استفاده قرار می گیرد، این محصول از نظر کیفیت هیچگونه تفاوتی با سایر نمونه های موجود در بازار ندارد و به راحتی از مراکز داخلی فروش قابل خریداری می باشد.

  • بتن اکسپوز پیش ساخته:

همان طور که از نام این محصول پیدا است، به صورت پیش ساخته بوده و در کارگاه های ساخت تولید می شود و مخلوط اصلی بتن اکسپوز در قالب های مخصوص ریخته شده و به صورت پیش ساخته به فروش می رسد، هنگام خرید این نوع از بتن اکپسوز شما باید بیشترین میزان از دقت را به خرج دهید، تا محصولی باکیفیت و درجه یک را جهت خرید انتخاب کنید، این نوع از بتن اکسپوزهای جدید در مکان های مختلف کاربرد گسترده ای دارند.

  • بتن اکپسوز پرسی:

نام این بتن اکپسوز برگرفته از نوعی دستگاه خاص است، که ترکیبات این محصول را به صورت پرس در آورده و سپس در سازه های مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد، این نوع از بتن اکسپوز تراکم بسیار بالایی داشته و حتی دوام آن قابل مقایسه با سایر نمونه های موجود در بازار نیست و همچنین این محصول میزان ایمنی بسیار بیشتری داشته و یک مخلوط سیمانی خاص و استاندارد می باشد.

مشخصات فنی بتن اکسپوز:

این محصول دارای مشخصات فنی مخصوص به خود است و به همین علت از نظر کیفیت ساخت و همچنین نوع کاربرد بسیار متفاوت تر از سایر نمونه ها می باشد، این محصول به سبب این که مورد تایید جامعه مهندسی می باشد، به وفور در ساختمان های مختلف تجاری، مسکونی و اداری مورد استفاده قرار می گیرد.

  • این محصول وزن بسیار سبکی دارد و به راحتی می تواند هرگونه فشاری را تحمل کند و به هیچ عنوان دچار افت کیفیت نمی شود و فشاری بالغ بر بیش از ۵۰۰۰ پاسکال را می تواند تحمل کند و به همین علت ترجیح مشتریان این محصول درجه یک و باکیفیت می باشد.
  • بتن اکسپوز به سبب تراکم بسیار متفاوتی که دارد، در برابر عوامل مختلف محیطی نظیر: کاهش دما، افزایش دما و همچنین زلزله و حریق مقاوم است و حتی میزان سیمان و آب به کار رفته در آن به طور یکسان می باشد.
  • این محصول به سبب قیمت کاملا مناسب و ارزانی که دارد، باعث صرفه جویی در هزینه های دیگر و مربوط به ساختمان می شود و به همین علت از هر نظر برای سازنده مقرون به صرفه تر می باشد.
  • بتن اکسپوز به دلیل نداشتن هیچ گونه فضای خالی و حبابی می تواند هرگونه فشار و نیرویی را در قسمت های مختلف تحمل کند و به همین علت برای ایمنی بیشتر در هر مکانی استفاده از این محصول بیشتر توصیه می شود. 
  • این محصول جذب رطوبت بسیار پایینی دارد و طبق بررسی های به عمل آمده فقط حدود کمتر از ۵ درصد رطوبت را جذب می کند و به همین علت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، چون رطوبت عامل اصلی تخریب سازه هنگام مواجه شدن با عوامل مختلف می باشد.

مواد تشکیل دهنده بتن اکسپوز:

یکی از سوالات اساسی که ذهن مشتریان و متقاضیان این محصول را همیشه مشغول می کند، مواد تشکیل دهنده و به کار رفته در بتن اکسپوز می باشد، اگر به صورت دقیق تر و کاملا تکمیلی این محصول را بخواهیم، بررسی کنیم، بتن اکسپوز یا همان بتن نما به نوعی یک محصول با کاربرد گوناگون و همچنین ترکیبات خاص در صنعت ساختمان است، که ویژگی های منحصر به فرد و مخصوص به خود را داشته و همچنین از نظر مواد تشکیل دهنده با بتن معمولی تفاوت بسیار زیادی دارد و به همین علت این محصول ویژگی های بیشتری نسبت به بتن معمولی داشته و حتی در سال های اخیر جایگزین نمونه های قبلی و منسوخ شده است. بتن اکسپوز در واقع یک ترکیب با میزان های تعریف شده و استاندارد از مخلوط شن، ماسه، سیمان و آب می باشد، که البته اندازه ذرات شن و ماسه در این نوع از بتن اکسپوز بزرگ تر می باشد و همچنین سیمان و آب را در اندازه مشخصی به آن اضافه می کنند.

همچنین در نمونه های خاصی از بتن اکسپوز که به صورت قالبی و یا پرسی و حتی درجا هستند، به این محصول مواد تشکیل دهنده دیگری نظیر روغن قالب بتن اضافه می کنند. تمامی مواد تشکیل دهنده بتن اکسپوز به وفور در ایران موجود می باشد و شما به راحتی می توانید در هر مقداری که دوست دارید، از مراکز معتبر فروش داخلی آن را تهیه کنید و در سازه های مختلف ساختمانی از آن بهره مند شوید. واش بتن نیز یکی دیگر نمونه های پرفروش بازاری می باشد، که در محوطه سازی مدرن کاربرد کاملا گسترده ای دارد.

ویژگی های بتن اکسپوز:

این محصول دارای ویژگی های متفاوتی می باشد، که باعث محبوبیت جهانی این نوع از بتن شده است و همچنین شما با پرداخت هزینه کاملا جزئی می توانید این محصول را خریداری کنید و از ویژگی های کاربردی و خاص آن بهره مند شوید، بررسی های جدید نشان دهنده این است، که میزان ویژگی های مثبت بتن اکسپوز بسیار زیاد است و به همین علت تقاضا برای خرید آن هر سال به نسبت سال قبل بیشتر افزایش می یابد. ویژگی های بتن اکسپوز شامل موارد ذیل می شود:

1.این محصول مطابق با استانداردهای روز دنیا ساخته شده است و هیچ گونه کم و کاستی ندارد. 

2.انواع بتن اکسپوز در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند و به راحتی با گذشت زمان دچار افت کیفیت نمی شوند.

3.بتن اکسپوز ظاهری متفاوت و خاص دارد، که حتی در معماری داخلی ساختمان ها نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرید. 

4.این محصول کاملا ضد حریق و ضد زلزله می باشد و برای استفاده در سازه های ساختمانی گزینه کاملا مناسبی می باشد. 

5.این محصول دارای تمامی تاییدیه های لازم جهانی می باشد و شما به راحتی با خیالی راحت می توانید از آن در مکان های مختلف استفاده کنید.

نحوه نصب و کاربرد بتن اکسپوز در مکان های مختلف:

اگر کمی با دقت به سازه های مدرن جدید و همچنین مجلات مختلف در این حوزه را بررسی کنید، متوجه می شوید، کاربرد بتن اکسپوز مدام در حال افزایش است و دو مشخصه قیمت و همچنین نصب آسان باعث محبوبیت این محصول شده، انواع بتن اکسپوز به راحتی قابل نصب هستند و هر نوع از بتن اکسپوز نصب متفاوتی دارد و فقط یک فرد حرفه ای و دوره دیده این امر ساختمانی را می تواند انجام دهد، نحوه نصب بتن اکسپوز بسیار سهل و آسان بوده و همچنین در مدت زمان کوتاهی می توانید آن را نصب کنید و از ویژگی های کاربردی آن بهره مند شوید.

بتن اکسپوز در مکان های مختلف نظیر: طراحی داخلی ساختمان ها، سقف و دیوار مکان های گوناگون، سالن های بزرگ اداری، سالن های کنفرانس، پارک ها، مکان های عمومی، انبارها، باشگاه ها و حتی هر مکان دیگری قابل استفاده می باشد و هیچ گونه محدودیتی از این نظر وجود ندارد و شما مطابق با نیاز خود می توانید از بتن اکسپوز در مکان های مختلف استفاده کنید. شما برای خرید بهترین نمونه بتن اکسپوز باید مجموعه معتبری را جهت خرید انتخاب کرده و برگزینید، پروفسور کو یکی از مراکز معتبر فروش در حوزه فروش بتن اکسپوز می باشد، که بهترین نمونه های باکیفیت را به مشتریان خود عرضه می کند و بیشتر از سود مالی نهایی به کیفیت محصولات اهمیت می دهد و در حال حاضر جزء ۱۰ فروشگاه برتر در زمینه فروش بتن اکسپوز در ایران شناخته می شود.

  قیمت بتن اکسپوز پروفسور کو:

یکی از بهترین مجموعه های فروش در زمینه فروش بتن اکسپوز پروفسور کو می باشد، که برخلاف سایر مراکز فروش با قیمت مناسب تری این محصول را به فروش می رساند و با کاهش قیمت نهایی بتن اکسپوز باکیفیت به دنبال فروش بیشتر و رفع نیاز جامعه می باشد، تمامی نمونه های موجود در این مجموعه مطابق با استانداردهای جهانی روز دنیا ساخته شده اند و هیچ گونه کم و کاستی نداشته و با بهترین نمونه های موجود در دنیا می توانند برابری کنند.

قیمت بتن اکسپوز در مجموعه پروفسور کو بسیار مناسب و ارزان قیمت می باشد و شما به راحتی می توانید این محصول را سفارش دهید و از ویژگی های خاص و کاربرد متنوع این بتن نما بهره مند شوید، پروفسور کو نامی درخشان و معتبر در زمینه فروش انواع بتن اکسپوز درجه یک و باکیفیت می باشد.    

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید