15:29 , 1402/11/24
کد خبر: 000041521
بازدید: 1151
با زیباترین باغ گل جهان آشنا شوید

در این مطلب ایونانیوز قصد دارد تا شما را با زیباترین باغ گل جهان آشنا کند.

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا، از گل های رنگارنگ لاله تا شکوفه های زیبا و کوچک، می توانید در زیباترین باغ گل جهان این گل و گیاهان را ببینید. بعضی از این باغ های جذاب از لحاظ متنوع بودن گیاهان معمولا خاص می باشند. به نوعی که به یک جاذبه پرطرفدار و مشهور شهر محل سکونتشان مبدل شده اند و اغلب دارای شهرت جهانی می باشند.

فصل بهار در این نواحی، زیبایی بسیاری را برای چشم های شما به ارمغان می آورد، چرا که گل و گیاهان این باغ های جذاب در سبز ترین و با طراوت ترین حالت خود قرار دارند. با ما باشید تا شما را با زیباترین باغ های گل جهان آشنا سازیم.

باغ های کوکنهوف هلند بزرگترین و زیباترین باغ گل جهان

با زیباترین باغ گل جهان آشنا شوید

باغ کوکنهوف جزء بزرگترین و زیباترین باغ گل جهان به حساب می آید که به علت تنوع گل های لاله بسیار مشهور می باشد. این باغ دارای مساحتی حدود ۳۲ هکتار و در شهر لیز قرار دارد. این باغ دومین باغ بزرگ جهان می باشد که به باغ اروپا هم شهرت دارد.

این باغ محل اصلی لاله های هلندی بوده و حداکثر ۷ میلیون گل لاله در آن موجود می باشد. بوی خوش این گل ها و رنگ های جذابشان و حتی طراحی منحصر به فرد و هوای مطبوع این باغ تجربه ای غیر قابل وصف را برای تماشاگران رقم می زند.

به علت وجود ۸۰۰ مدل گل لاله در این محوطه آن را خیلی خاص نموده است. شما در زمان دیدن از این باغ جذاب می توانید اقسام لاله، سنبل، نرگس، رز، میخک، ارکیده، زنبق و خیلی از گل های دیگر را ببینید و از بوی خوش آنها در محیط لذت کافی ببرید. این گل های جذاب رنگارنگ به وسیله پرورش دهندگان گل به شکل کاملا رایگان به این باغ هدیه داده می شوند.

مزارع اسطوخودوس فرانسه زیباترین باغ گل جهان

در زمان سفر به کشور فرانسه می توانید زیبایی خیلی زیاد مزارع پر از گل های رنگارنگ را مشاهده کنید. در این زمین ها، چشم انداز های بی مانند و بوی تند اسطوخودوس را می توانید در همه سال تجربه نمایید. این محل در قیاس با همه باغ های گل که تا به امروز مشاهده کرده اید، متمایز می باشد.

زمین های خوش بو اسطوخودوس را می توان در فصل تابستان در همه جای پروانس بیابید. این محصول مشهور ترین محصول ناحیه می باشد و برای سالیان سال اهمیت بسزایی برای مردم ناحیه پروانس داشته است.

ولی این مزارع تنها برای مردم پروانس مایه افتخار نیست بلکه یک جاذبه مهم برای این شهر به حساب می آیند که هر ساله گردشگران زیادی را در سراسر دنیا به خود جذب می کنند. مناسب ترین مناطق جهت بازدید از مزارع اسطوخودوس در فرانسه می توان به فلات Valensole, فلات Sault و دره Luberon اشاره کرد.

باغ Longwood در Pennsylvania ایالات متحده زیباترین باغ گل جهان

باغ Longwood دارای تقریبا ۱۰۷۷ هکتار می باشد که در پنسیلوانیا ایالات متحده واقع شده است. این ناحیه دارای ۴۰ باغ زیبا و ۴.۵ هکتار گلخانه می باشد. این باغ بزرگ شامل ۱۱۰۰۰ مدل متنوع گیاه و درخت می باشد. باغ علفزار هم ۸۶ هکتار می باشد و زیباترین و جذاب ترین جاذبه در این منطقه می باشد.

راه های درست پیاده روی در Longwood تا حداکثر ۳ مایل توسعه می یابد. این باغ جذاب هم مکان نگهداری حیوانات زیادی چون خروس، پروانه ها، پرندگان و گوزن می باشد. به علت دارا بودن فضای بزرگ شامل ۲۰ باغ داخلی هم می باشد. احتمالا بتوان بیان کرد در حقیقت این جنگل با ناحیه وسیع شامل ۵۵۰۰ نوع مختلف گیاه می باشد. شما می توانید خیلی از گل های جذاب را چون گل های تابستانی، کاکائو، بروملیاد، بونسای و سرخس را ببینید.

نمایشگاه های فصلی و آثار نمایشی در این باغ های وسیع و زیبا مسلما می تواند یک تجربه به یاد ماندنی برای شما باشد.

باغ Royal Botanic در کیو لندن

باغ های گیاه شناسی باشکوه در منطقه کیو لندن دارای مساحتی حدود ۳۲۶ هکتار می باشد. شما می توانید حداکثر ۵۰۰۰۰ نوع متنوع گیاه را در آن مشاهده نمایید. باغ Royal Bontic زیباترین باغ گل جهان یک سایت میراث جهانی می باشد. افزون بر باغ های بی نظیر، گل و گیاه متنوع می توانید گالری های هنری، خانه های سبز، ساختمان های خاص و... را بیابید.

باغ شاهزاده آگوستا توسط مادر شاه جورج lll تاسیس شده که در آغاز این ناحیه را در سال ۱۷۵۹ طراحی نمود. تقریبا ۳.۶ هکتار زمین توسط باغبان ویلیام ایاتون، گیاه شناس لرد بوت و شاهزاده در تپه سفید در ریچموند طراحی شد.

مدت ها بعد هم تعدادی گلخانه به این باغ افزوده شدند. سالن شیشه ای زیباترین ناحیه در این باغ می باشد. این ناحیه شامل گیاهان جنگلی استوایی می باشد.

سالن کنسرت شاهزاده ولز از دیگر نواحی دیدنی مهم این باغ می باشد. این گلخانه دارای ۱۰ ناحیه آب و هوایی متنوع کنترل شده توسط کامپیوتر می باشد. شما می توانید در این سالن گیاهان بیابانی، گیاهان گوشتخوار و اقسام متنوع ارکیده را مشاهده نمایید. این گلخانه دارای یک راهرو با ۵۹ فوت ارتفاع، نمایی جذاب از نواحی پیرامون را برای شما به نمایش می گذارد.

باغ های بد چارا، کانادا

با زیباترین باغ گل جهان آشنا شوید

باغ بوچارت یکی از معروف ترین و زیباترین باغ گل جهان به حساب می آید. جذابیت های این باغ کل احساسات شما را به بازی می گیرد. تصویر های جذاب، رنگارنگ و طراحی بی نظیر باغ، مسیر های پر پیچ و خم سنگی و گل ها و درختان متنوع شما را شگفت زده می کنند. در فصل بهار رنگ برگ درختان سبز کمرنگ می باشد و درختان پر از گل های سفید و صورتی می شوند. این باغ جذاب در همه فصل ها زیبا می باشد. در فصل گرم تابستان اقسام رایحه های خوشایند، مشام گردشگران را پر می کند. در فصل پاییز هم گل های خاص، زیبایی بی نظیری به باغ می دهند.

باغ بوچارت کانادا با ۵ باغ اصلی، فواره های شگفت انگیز، مجسمه های زیبا و جویبار های خیره کننده یکی از معروف ترین و زیباترین باغ گل جهان به شمار می آید. به هیچ وجه مهم نیست در چه فصل و زمانی به بازدید این باغ می روید در هر زمان مسلما چیز جالب و جدیدی را در این مکان جذاب کشف می کنید.

شیبازاکورا، فوجی ژاپن زیباترین باغ گل جهان

در پایین کوه فوجی تقریبا ۸۰۰ هزار گل صورتی جذاب را می توان مشاهده نمود. فستیوال شیبازاکورا فوجی یکی از ایده آل ترین و معروف ترین مناسبت ها در سراسر کشور جهت مشاهده شیبازاکورا می باشد. مکان اجرای فستیوال در ۳ کیلومتری جنوب دریاچه موتوسوکو در ناحیه ۵ دریاچه فوجی می باشد. چشم انداز های شگفت انگیزی از زمین های گسترده شیبازاکورا را به گردشگران نمایش می دهند و کوه فوجی در هوای صاف به شکل پس زمینه ای جذاب در باغ مشاهده می شود.

بهترین و مناسب ترین زمان جهت مشاهده گل ها در این باغ معمولا هر ساله متفاوت می باشد. ولی همواره ۳ هفته اول ماه می مناسب ترین زمان جهت دیدن آنها می باشد. حدودا ۸۰۰۰۰۰ ساقه شیبازاکورا از ۵ نوع ارائه داده می شود. زمینه های دلپذیری از رنگ های سفید، صورتی و بنفش را در رنگ های متنوع به وجود می آورد. اتاقک های فروش گلدان های خزه صورتی، هدیه با تم شیبازاکورا، غذا و محصولات بومی می تواند برای بازدیدکنندگان یک تجربه ناب باشد. این باغ را می توان یکی از زیباترین باغ گل جهان دانست.

 پارک ساحلی هیتاچی ژاپن زیباترین باغ گل جهان

هیتاچی بزرگترین وزیباترین باغ گل جهان است و به گل های فصلی معروف است و مانند بهشت می باشد. این باغ دارای زمینی حدود ۴۷۰ هکتار می باشد. در فصل زیبای بهار در این باغ گل های آبی کوچک در تابستان گل های سبز و در فصل پاییز گل های قرمز رنگی می رویند.

این پارک ساحلی زیبا در ناحیه ای در سمت اقیانوس آرام در شهر هیتاچیناکا قرار دارد. در طی سال می توان گل های زیبا و جذابی را در این باغ های عظیم مشاهده کرد.

در فصل زیبای بهار، نرگس، لاله و نموفیلا گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در فصل تابستان گل رز، خشخاش را می توان دید. در پاییز گل های کوچیا و کیهانی را به نمایش می گذارد. در فصل سرد زمستان می توانید از دیدن لاله های یخی در این باغ جذاب لذت ببرید. این چشم انداز ها چیزی مثل دشت های گل می باشد که در برخی نواحی ایران در فصول متنوع به چشم می خورد.

باغ های قصر مونته، پرتغال

با زیباترین باغ گل جهان آشنا شوید

شهر مادیرا به علت باغ های گیاه شناسی و پارک هایش مشهور است. یکی از باغ های معروف آن باغ های قصر مونته می باشد که دارای مجموعه وسیعی از گل و گیاه عجیب و غریب در سراسر دنیا است. این باغ ها دارای مساحتی حدود ۷۰۰۰۰ متر مربع می باشد که جزء زیباترین باغ گل جهان به حساب می آید. کاخ مونته دارای باغ های استوایی شگفت انگیزی می باشد که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند.

جمع بندی:

زیباترین باغ گل جهان معمولا بسیارند که بازدیدکنندگان و دوستداران گل و گیاه زیادی را به خود جذب می کنند. معمولا توریست هایی که به گل و گیاه علاقه دارند بازدید از این مکان ها را حتما در برنامه سفر خود قرار می دهند. در این مبحث تعدادی از زیباترین باغ های گل دنیا را نام بردیم، باغ هایی که احتمالا عکس آنها را برای تصویر زمینه گوشی یا سیستم خود استفاده کرده اید ولی محل آن را نمی دانستید. این باغ های گل جذاب خصوصیات منحصر به فردی دارند که آن ها را از سایر جاذبه های طبیعی متمایز نموده است. از زیباترین باغ های گل در دنیا می توان به مزارع اسطوخودوس فرانسه، باغ های قصر مونته، پارک ساحلی هیتاچی ژاپن و... اشاره نمود

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید