20:21 , 1403/3/18
کد خبر: 000050442
بازدید: 1249
بانوی نوازنده درگذشت+ علت فوت

مینو افتاده نوازنده و مدرس ویلن و کمانچه امروز ۱۷ خردادماه بعد از تحمل یک دوره طولانی بیماری، دارفانی را وداع گفت.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایونا به نقل از ایسنا: مینو افتاده نوازنده و مدرس ویلن و کمانچه امروز ۱۷ خردادماه بعد از تحمل یک دوره طولانی بیماری، دارفانی را وداع گفت.

 مینو افتاده متولد اردیبهشت ۱۳۳۷ از ۱۰ سالگی وارد هنرستان موسیقی ملی شد و با انتخاب ساز تخصصی ویلن تحصیلات موسیقی را زیر نظر استاد ژوژ مارتیروسیان تحصیلات موسیقی آغاز کرد و از سال اول دبیرستان به بعد ساز پیانو و ساز تمبک را هم فرا گرفت.

بعد از پایان دوره هنرستان وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و به ادامه تحصیل پرداخت و از ۱۶ سالگی در ارکستر فرهنگ و هنر و ارکستر بانوان و گروه تمبک آن وزارتخانه زیر نظر استاد محمد اسماعیل شرکت کرد و اجراهای بسیاری را در اکثر شهرهای ایران داشت و در آن زمان در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی (صدا و سیما) نیز شروع به تدریس ویولن و کمانچه کرد و این همکاری تا زمان پایان کار مرکز ادامه داشت.

این هنرمند بعد از انقلاب اسلامی نیز در چندین گروه و آثار صوتی فعالیت داشت و کنسرت‌هایی در داخل و خارج از کشور نیز داشت و اخیرا بیشتر به کار تدریس در دانشکده پودمانی موسیقی و بنیاد رودکی و کلاس‌های معتبر آزاد مشغول فعالیت بود.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید