14:05 , 1402/6/28
کد خبر: 000033542
بازدید: 1137
بالاترین آمار تلفات و مبتلایان کرونایی در این کشور

بنابر آمار جهانی «ورلداُمتر»، مجموع مبتلایان به کرونا (کووید۱۹) در کشورهای مختلف به بیش از ۶۹۵ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۴۰۰ نفر رسیده و تاکنون مرگ شش میلیون و ۹۱۶ هزار و ۳۳۷ بیمار تأیید شده است.

به گزارش خبرنگار سلامت ایونا، این آمار به‌روز شده در جدول جهانی ورلداُمتر نمایانگر افزایش ۵۳۹۴ ابتلای جدید در روز گذشته و هشت مورد جان‌باخته است.

در ضمن، نیوزیلند با چهار مورد فوت و آمریکا با بیش از ۴۰۰۰ مورد ابتلای جدید، بالاترین آمار تلفات و مبتلایان کرونایی را در ۲۴ ساعت گذشته گزارش کرده‌اند.

ورلداُمتر از تاریخ ۲۹ ژانویه ۲۰۲۰ میلادی به ثبت رسمی آمارهای مرتبط با کرونا پرداخته و در لیست ده کشور اول آمار مبتلایان، آمریکا با بیش از ۱۰۸ میلیون ابتلا و بیش از یک میلیون و ۱۷۰ هزار فوتی به ترتیب رتبه اول را در کل جهان به خود اختصاص داده است.

در پی آمریکا، هند و فرانسه به ترتیب جایگاه دوم و سوم را از نظر تعداد مبتلایان به خود اختصاص داده‌اند و در فهرست تعداد فوتی‌های کووید-۱۹ نیز برزیل و هند بالاترین مرگ‌ها را گزارش داده‌اند، با بیش از ۷۰۰ هزار و ۵۰۰ هزار فوتی به ترتیب.

روسیه نیز در اروپا با بیش از ۴۰۰ هزار فوتی، بالاترین آمار مرگ‌های کرونایی را در این قاره دارد.

تازه‌ترین آمار کرونا در نقاط مختلف دنیا به تفکیک کشورها و با تقسیم‌بندی‌های قاره‌ای، زمانی و موضوعی در جدول جهانی ورلداُمتر به‌روزرسانی می‌شود.

به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ به طور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام کرد. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین‌المللی اعلام کرده بود.

منبع: ایسنا

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید