08:30 , 1403/4/19
کد خبر: 000057020
بازدید: 1165
بازیگران یاقوت کبود: ستارگانی که در سریال یاقوت کبود درخشیدند

بازیگران یاقوت کبود: ستارگانی که در سریال یاقوت کبود درخشیدند

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایونا،“یاقوت کبود” (به ترکی استانبولی: Safir) یک مجموعه تلویزیونی در ژانر درام است که توسط اِن‌تی‌سی مدیا تولید شده و اولین قسمت آن در تاریخ ۴ سپتامبر ۲۰۲۳ به کارگردانی سمیه باغچی و نویسندگی بورجو اُوِر منتشر شد. در این سریال، بازیگران معروفی همچون ایلهان شن، اوزگه یاغیز و بوراک برکای آکگل نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند.

داستان سریال در منطقه کاپادوکیه اتفاق می‌افتد، جایی که خانواده گل‌سوی، پس از بازگشت آتش، پسر ارشد خانواده از آمریکا به خانه باز می‌گردند. آن‌ها برای ارج نهادن به میراث پدربزرگشان، کسب‌وکار خانوادگی‌شان را اداره می‌کنند. اما عشق ممنوع بین یامان، پسر خانواده گل‌سوی، و فرایه، دختر خدمتکار خانواده، از کودکی پابرجا بوده و تصمیم گیری‌های غیرمنتظره‌ای را به دنبال دارد. با حوادث ناگواری که روز تولد فرایه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، رازها آشکار می‌شوند و خانواده با خطر، انتقام و تصمیمات غیرمنتظره‌ای روبرو می‌شوند.

همچنین، آتش، پسر دیگر خانواده، با دشمنان جدیدی روبرو می‌شود و تصمیماتی برای محافظت از خانواده‌اش می‌گیرد. در پایان، آتش عاشق فرایه می‌شود و تصمیم می‌گیرد با او ازدواج کند، اما با موانع زیادی روبرو می شود.

این سریال با داستان جذاب خود، توانسته است توجه بسیاری از بینندگان را به خود جلب کند.

بیوگرافی بازیگران سریال یاقوت کبود

در ادامه بیوگرافی بازیگران سریال یاقوت کبود به صورت مختصر بیان شده است:

ایلهان شن در نقش آتش گلسوی

ایلهان شن، بازیگر معروف ترکیه‌ای، در ۱۹ دسامبر ۱۹۸۷ در بلغارستان به دنیا آمد. او عضو گروه بازیگران سریال “سفیر” است و در نقش اصلی مرد بازی می‌کند. ایلهان شن، در دانشگاه فنی ستاره در رشته مهندسی عمران تحصیل کردهاست، قد او ۱.۸۹ متر و وزنش ۸۲ کیلوگرم است.

وی ابتدا با حضور در سریال‌هایی مانند “تپه شاهین”، “زمان عشق” و “محمد فاتح یک جهان فاتح” شناخته شد. سپس در سریال‌های “دیکیا دیونیا هوکومدار الما” و “رامو” نیز به بازی پرداخته است. ایلهان شن در سال ۲۰۰۸ به عنوان بهترین مدل انتخاب شد و با بازیگری‌اش در مجموعه‌های تلویزیونی مختلف، هنر و توانایی‌های بازیگری‌اش را به رخ همگان کشیده است.

بوراک برکای آکگول در نقش یامان، سریال یاقوت کبود

بوراک برکای آکگول، بازیگر ترکیه‌ای که نقش یامان در سریال “یاقوت کبود” را بازی کرده است، در سال ۱۹۹۷ در استانبول به دنیا آمد. قد او ۱۸۰ سانتیمتر و وزن او ۷۸ کیلوگرم است و از بازیگران جوان و موفق صنعت تلویزیون ترکیه به شمار می‌رود.

براک برکای آکگول تحصیلات خود را در رشته مهندسی زمین‌شناسی در دانشگاه استانبول به پایان رسانده و همچنین دوره‌های بازیگری را در آکادمی هنری ۳۵٫۵ فرا گرفته است. وی در حال حاضر در آژانس بازیگری رندا گونر فعالیت می‌کند.

بوراک برکای آکگول علاوه بر “یاقوت کبود”، در سریال‌های معروف دیگری مانند “کامیون قرمز” و “دستان” نیز به بازی پرداخته است و با بازیگری‌اش توانسته است جایگاه ویژه‌ای در صنعت سینما و تلویزیون ترکیه داشته باشد.

اوزگه یاگیز در نقش فرایه در یاقوت کبود

Özge Yağız، بازیگر ترکیه‌ای که نقش فرایه را در سریال “یاقوت کبود” بازی می‌کند، در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۱۹۹۷ در استانبول به دنیا آمده است. وی یک متخصص تغذیه است و پس از گذراندن دروس بازیگری، با بازی در سریال “به نام تو عاشق شدم”، به عنوان اولین تجربه بازیگری خود، وارد صنعت تلویزیون شد.

Özge Yağız، با حضور در سریال “یاقوت کبود”، از توانایی‌های بازیگری‌اش به خوبی استفاده کرده است، و این نقش برای او به یکی از نقش‌های برجسته و مورد توجه در حوزه سینما و تلویزیون ترکیه تبدیل شده است.

ایپک توزجو اوغلو در نقش گلفم گولسوی

 

این بازیگر با تجربه، با حضور در سریال “یاقوت کبود” نیز توانسته است توجه بسیاری از بینندگان را به خود جلب کند.

گیزم سویم بازیگر نقش آلینا یلماز

گیزم سویم، بازیگر ترکیه‌ای که نقش آلینا یلماز را در سریال “سفیر” بازی می‌کند، در سال ۱۹۹۷ در کونیا به دنیا آمده است. او از استادانی همچون هاریکا اوی-گور و ایلم ییلدیز در زمینه بازیگری آموخته است و با اولین تجربه حضورش در سریال “گلومسه قدرت”، استعداد خود را به نمایش گذاشت. سپس با بازی در سریال “معامله عالی”، به فعالیت پرشور خود در عرصه بازیگری ادامه داده است.

گیزم سویم با حضور در سریال “یاقوت کبود” نیز، به عنوان یکی از بازیگران مهم این مجموعه، توانسته است توجه و تحسین بسیاری را به خود جلب کند و نقش آلینا یلماز را به شکل قابل توجهی به تصویر بکشد.

ارکان بکتاش در نقش وورال باکیرجی اوغلو

ارکان بکتاش، بازیگر ترکیه‌ای که در سریال “سفیر” شخصیت ورال باکیرجی اوغلو را بازی می‌کند، در تاریخ ۱۱ مارس ۱۹۷۲ در انقره به دنیا آمده است. او فارغ‌التحصیل رشته بازیگری از دانشکده زبان و ادبیات و جغرافیا دانشگاه انقره است. ارکان بکتاش در کنار بازی در سریال “سفیر”، قبلاً در فیلم‌هایی همچون “سیپاهی”، “بورو”، “گوالپری” و “اکینچی” نیز به بازیگری پرداخته است.

 جان بارتو ارسلان بازیگر نقش اوکان گولسوی

کان بارتو آرسلان، بازیگر ترکیه‌ای که نقش اوکان گلسوی را در سریال “سفیر” بازی می‌کند، در سال ۲۰۰۰ در استانبول به دنیا آمده است. وی در سن ۸ سالگی وارد عرصه سینما و تلویزیون شد و از آن زمان تاکنون فعالیت خود را در این حوزه ادامه داده است.

کان بارتو آرسلان تحصیلات خود را در دانشکده کنسرواتوار دانشگاه اوکان به پایان رسانده و قبلاً در برنامه‌هایی همچون “توزلویاکا”، “حاکم” و “کورولوش عثمان” نیز نقش داشته است.

سودا باش در نقش نسرین یلماز سریال یاقوت کبود

سودا باش، بازیگر ترکیه‌ای که نقش نسرین یلماز را در سریال “عشق، منطق، انتقام” بازی کرد، در سال ۱۹۹۶ در استانبول به دنیا آمده است. او با فارغ‌التحصیلی از رشته تئاتر دانشگاه کدیر حس، وارد حرفه بازیگری شد و با بازی در فیلم‌های تبلیغاتی به حرفه بازیگری ادامه داد. در سال ۲۰۲۱، با بازی در سریال “عشق، منطق، انتقام”، نخستین تجربه خود در یک سریال تلویزیونی را تجربه کرد.

سلین ایشیک در نقش باده باکیرجی اوغلو

سلین ایشیک، بازیگر ترکیه‌ای که نقش باده باکیرجی اوغلو را در سریال “یاقوت کبود” بازی می‌کند، در تاریخ ۲۶ نوامبر ۱۹۸۷ در ایزمیر به دنیا آمده است. قد او ۱۶۹ سانتی‌متر و وزنش ۵۳ کیلوگرم است.

 

سایر بازیگران یاقوت کبود

 1. اولیو کاهیااوغلو (Üliv Kahyaoğlu)
  2. مفید کایاجان (Müfid Kayacan)
  3. منیر جان جیندوروک (Münir Can Cindoruk)
  4. نور یازار (Nur Yazar)
  5. افه تاش‌دلن (Efe Taşdelen)
  6. سرکان تاش تمور (Serkan Taş Temur)
  7. جان رمزی ارگن (Can Remzi Ergen)

منبع : خبرنامه

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید