20:05 , 1403/4/20
کد خبر: 000057479
بازدید: 1158
بازار طلا در انتظار سخنرانی  رئیس فدرال رزرو آمریکا

قیمت طلا به روند مثبت خود ادامه می‌دهد و با قوت گرفتن احتمال کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا، این روند توان بیشتری خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از اکوایران، در ابتدای روز معاملاتی در روز چهارشنبه (20 تیر) و پیش از دومین حضور جروم پاول - رئیس‌ فدرال رزرو - طی این هفته در کنگره آمریکا، قیمت‌های طلا با رشد خوبی همراه شدند. براساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت لحظه‌ای طلا تا ساعت 18:15 به وقت ایران در سطح 2377 دلار به ازای هر اونس قرار گرفت.

به نوشته کیتکو، قیمت طلا برای ماه آگوست با رشد 18/80 دلاری طی امروز، آخرین‌بار در سطح 2386 دلار قرار داشت. پاول طی امروز چهارشنبه قرار است در برابر تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا به ارائه گزارش وضعیت اقتصاد این کشور بپردازد.

پاول در روز سه‌شنبه به کمیته سنا اعلام کرد بازار کار آمریکا به شکل قابل توجهی آهسته شده است؛ موضوعی که باعث شده شانس کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده در ماه‌های آتی سال 2024 افزایش پیدا کند. بازارها انتظار دارند نخستین کاهش نرخ بهره در سپتامبر رخ دهد. به طور کلی، بازار اظهارات پاول در روز سه‌شنبه را فاقد هرگونه غافلگیری دانست. بعید است که پاول امروز نیز در نظرات خود باعث غافلگیری بازار شود.

در همین حال، جنت یلن - وزیر خزانه‌داری آمریکا - در روز سه‌شنبه با اعلام اینکه بازار کار این کشور دیگر باعث تورم نمی‌شود، اظهارات پاول را تکرار کرد. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران اکنون در انتظار شاخص‌های قیمت مصرف‌کننده و قیمت تولیدکننده آمریکا برای ماه ژوئن هستند که قرار است به ترتیب در روزهای پنجشنبه و جمعه منتشر شوند.

همچنین طبق اعلام کارشناسان سیتی‌گروپ، انتظار می‌رود طی سال 2024 میلادی حدود 1100 تن طلا توسط بانک‌های مرکزی خریداری شود که حدود 6 درصد بالاتر از میزان سال گذشته میلادی است.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید