11:08 , 1402/11/22
کد خبر: 000041369
بازدید: 1220
این دانه پرخاصیت زندگی‌تان را نجات می دهد

استفاده از تخم کتان می‌تواند در برنامه‌ی کاهش وزن شما بهترین دوست باشد و همزمان به مهار بسیاری از مشکلات سلامتی از جمله فشارخون، دیابت و کلسترول بالا کمک نماید.

به گزارش خبرنگار سلامت ایونا، تخم کتان، منبع غنی از اسیدهای چرب امگا ۳، آنتی‌اکسیدان، پروتئین و فیبر خوراکی است. این بذر مغذی و پرخاصیت دارای فیبر خوراکی قابل حل در آب می‌باشد. مصرف تخم کتان می‌تواند از گرسنگی و دل‌ضعفه‌های بین وعده‌های غذایی جلوگیری کند و به افرادی که از یبوست رنج می‌برند توصیه می‌شود.

تخم کتان به عنوان یک منبع مهم از لیگنان‌ها، که آنتی اکسیدان‌های قوی هستند و خواص استروژنی نیز دارند، شناخته می‌شود. این آنتی اکسیدان نقش مهمی در پیشگیری از برخی انواع سرطان‌ها مانند سرطان سینه و پروستات دارد.

تخم کتان همچنین به بهبود عملکرد مغز، به ویژه در کودکان مبتلا به اوتیسم و اختلال نقص توجه - بیش فعالی کمک کرده و نقش مفیدی در کنترل علائم افسردگی ایفا می‌کند. این دانه به تقویت سیستم ایمنی بدن، داشتن خواص ضدپیری، و مفید بودن برای پوست و مو نیز شناخته می‌شود.

توصیه می‌شود که برای بهره‌وری بیشتر از خواص تخم کتان، از دانه‌های آسیاب شده آن یعنی پودر تخم کتان استفاده شود. زیرا در صورت مصرف دانه‌های کتان به همراه پوست، ترکیبات مهم آن از طریق روده جذب نمی‌شوند و به همان شکل با پوست از بدن دفع می‌شوند.

این دانه پرخاصیت زندگی‌تان را نجات می دهد

منبع: ایسنا

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید