20:53 , 1401/11/4
کد خبر: 000019218
بازدید: 1185

مذاکره‌کننده ارشد آمریکا مدعی شد؛

ایران به توافق روی میز «نه» گفت!

رابرت مالی مدعی شد: « اواخر آگوست سال گذشته میلادی توافقی بر روی میز قرار داشته که مورد تأیید همه طرف‌های حاضر در مذاکرات از جمله روسیه و چین قرار داشته اما ایران به آن «نه» گفته است.»

به گزارش خبرنگار بین الملل ایونا، رابرت مالی در یک گفتگوی تلویزیونی در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا دولت «جو بایدن» مشکلی با افزایش صادرات نفت ایران به چین ندارد اظهار داشت: «ما هیچکدام از تحریم‌هایمان به ویژه تحریم‌های مربوط به خرید نفت را علیه ایران کاهش نداده‌ایم.»

وی افزود: «ارقام بالا و پایین می‌شوند؛ ما رصد آنها را ادامه می‌‌دهیم تا گام‌هایی که لازم است را برای متوقف کردن صادرات نفت ایران و جلوگیری از خرید آن توسط کشورها برداریم.»

تمرکز روی چین داریم

مالی بیان کرد: «تمرکز ما در حال حاضر روی چین است که تمرکز درستی است. چین، اصلی‌ترین مقصد صادرات نفت ایران است. با مقام‌های چین در تماس بوده‌ایم و تحریم طرف‌های دخیل در واردات نفت ایران را ادامه خواهیم داد.»

رابرت مالی در ادامه صحبت های خود تصریح کرد: «دولت بایدن اقدامات بیشتری را برای متوقف کردن مبادلات نفتی ایران و چین در دستور کار قرار خواهد داد.»

آمریکا درصدد بستن مسیر دلار بین ایران و عراق

وی اضافه کرد: «ما همیشه اینکه چه کارهای بیشتری می‌توانیم انجام دهیم تا اطمینان پیدا کنیم کشورها متوجه شوند چگونه خودشان را در معرض تحریم‌های ما قرار می‌دهند را بررسی می‌کنیم. گفت‌وگویی که با چینی‌ها داشتیم به چند ماه پیش برمی‌گردد. این گفت‌وگوها تشدید خواهند شد.»

دوستی خاله خرسه پوتین

او گفت: «تماس‌های بیشتری با مقام‌های چین برقرار خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم آنها می‌فهمند چرا اینقدر برای ما مهم است که ایران نتواند نفتش را صادر کند.»

وی افزود: « نمی‌توان تحریم‌ها را به صورت بی‌نقص اجرا کرد اما دولت بایدن تمامی اقدامات لازم را انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل کند که تحریم‌ها پابرجا هستند.»

ایران به توافق روی میز «نه» گفت

رابرت مالی بار دیگر مدعی شد: « اواخر آگوست سال گذشته میلادی توافقی بر روی میز قرار داشته که مورد تأیید همه طرف‌های حاضر در مذاکرات از جمله روسیه و چین قرار داشته اما ایران به آن «نه» گفته است.»

ایران «معترضان مسالمت‌آمیز را در خیابان‌ها کشته»

رابرت مالی مجدد مدعی شد: «پهپادهای ایران در جنگ اوکراین برای کشتن غیرنظامیان استفاده شده و ایران «معترضان مسالمت‌آمیز را در خیابان‌ها کشته است. بنابراین تمرکز ما بعد از آن تلاش‌های سخت برای بازگشت به برجام تغییر کرده است.»

برجام در دستور کار ما نیست

وی گفت: «بنابراین برجام در دستور کار ما نیست. ما روی چیزهای دیگر متمرکزیم. این موضوع تا حد زیادی به این دلیل است که ایران فرصت برای احیای برجام را داشت اما به آن پشت کرد.»

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید