09:04 , 1402/8/30
کد خبر: 000036613
بازدید: 1205
ایرانی ها مدارک جعلی به خارجی ها هم فروختند

ایرانی ها مدارک جعلی به خارجی ها هم فروختند. گزارش کامل را در ادامه مطلب مشاهده کنید.

به گزارش خبرنگار انتظامی ایونا، سرهنگ ضرغام آذین، رئیس مرکز عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا، اعلام کرد که یک باند چهار نفره جعل مدارک دانشگاهی با همکاری حراست دانشگاه‌های کشور شناسایی و از بین برده شده است. این باند که از مخفیگاه خود بیش از ۲۰۰ مدرک دانشگاهی را به دنیای خارج از قوانین عرضه کرده بود، با همکاری فعال حراست دانشگاه‌ها شناسایی و از کار انداخته شد.

خارجی ها مشتری مدارک جعلی ایرانی

سرهنگ آذین افزود که این باند برای هر مدرک از افراد متقاضی مبالغی از ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیون تومان درخواست می‌کرده است. وی اظهار کرد که برخی از افراد معروف در جامعه به عنوان سلبریتی‌ها در تبلیغات برای این باند فعالیت می‌کردند. همچنین، افراد خارجی نیز به عنوان مشتریان این باند به خرید مدارک جعلی ایرانی پرداخت می‌کردند.

آذین با تأکید بر اینکه تبلیغ فروش مدارک دانشگاهی جعلی جرم محسوب می‌شود، اعلام کرد که این باند از فضای مجازی از جمله اینستاگرام، واتساپ، و تلگرام برای تبلیغ و بازاریابی خود استفاده می‌کرده است. وی افزود که خرید و فروش مدارک جعلی دانشگاهی تحت هر شکلی جرم بوده و تداوم تلاش برای شناسایی و دستگیری افراد و باندهای مشابه توسط پلیس آگاهی در دستور کار قرار دارد.

در پایان، رئیس مرکز عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا اعلام کرد که از ابتدای سال تاکنون، پرونده‌های مکشوفه در این مرکز ارزشی نزدیک به ۱۰۲ میلیارد تومان داشته و موارد متنوعی از جمله جعل، کلاهبرداری و جرایم مالی مختلف پیگیری شده‌اند.

منبع: همشهری

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید